Galeria:
pon - sob: 9:00 - 21:00; nie: 9:00 - 20:00
Auchan:
pon - pt: 7:30 - 22:00; sob: 7:00-22:00; nie: 9:00 - 20:00
Leroy Merlin:
pon - czw: 6:00 - 21:30; pt - sob: 6:00-22:00; nie: 9:00 - 20:00
Fabryka Formy:
pon - pt: 6:30 - 22.30; sob - nie: 8:00 - 20:00
Cinema City:
pon - nie: 9:30-22:30
Aktualności

Jubileuszowe Dni Dawcy Szpiku w Auchan już 20-21 maja 2017 r.

Jubileuszowe Dni Dawcy Szpiku w Auchan już 20-21 maja 2017 r.

Już 20-21 maja, w 73 hipermarketach Auchan w całej Polsce, odbędą się akcje rejestracji potencjalnych Dawców krwiotwórczych komórek macierzystych do bazy Fundacji DKMS. Jubileuszowe Dni Dawcy Szpiku są wyjątkową okazją, ponieważ to już 10 raz Fundacja DKMS wraz z Auchan Polska łączą swoje siły zwiększając szansę na znalezienie Dawców dla każdego pacjenta potrzebującego przeszczepienia. Tegoroczne Dni Dawcy Szpiku w Auchan dedykowane są malutkiej Małgosi i innym pacjentom dotkniętym nowotworem krwi.

Małgosia Kołodziej to sześcioletnia, mądra i żywiołowa dziewczynka, która uwielbia rysować, tańczyć i bawić się z rówieśnikami oraz młodszym bratem Jasiem. Niestety w 2014 roku Małgosia zachorowała na ciężką i rzadką chorobę – anemię aplastyczną (aplazja szpiku).

Długotrwałe i ciężkie leczenie pozwoliło na częściową remisję choroby. Jednak na początku bieżącego roku aplazja ponownie zaatakowała szpik Małgosi. Obecnie jedynym sposobem i szansą na powrót do zdrowia jest przeszczepienie szpiku od dawcy niespokrewnionego.

 „Szpiku! Działaj i produkuj płytki krwi, bo jak nie to zastąpi Cię inny szpik.” –  wykrzykuje 6-letnia Małgosia z Warszawy. Chce tym wpłynąć na chorobę. Małgosia wie, że żadne lekarstwo jej nie pomoże. Zaś każdy kolejny dzień jest darem, tylko dzięki częstym przetoczeniom płytek krwi. Ostatnią szansą na normalne dzieciństwo i zdrowie Małgosi jest przeszczepienie krwiotwórczych komórek macierzystych od niespokrewnionego Dawcy.

 „Jako rodzice Małgosi prosimy o otwarcie serca i pomocy poprzez rejestrację potencjalnych Dawców naszej córce oraz innym osobom w podobnej sytuacji. Jest to naprawdę niewielki wysiłek, który będąc wspaniałym gestem ratuje życie. Pomóż też informując o akcji swoją rodzinę, przyjaciół i bliskich. Jak powiedział św. Jan Paweł II człowiek jest wielki nie przez to co posiada, lecz przez to kim jest, nie przez to co ma, lecz przez  to czym dzieli się z innymi.”
–Justyna i Paweł, rodzice Małgosi

„To właśnie poprzez akcję rejestracji potencjalnych Dawców szukamy bliźniaka genetycznego dla Małgosi oraz innych chorych potrzebujących przeszczepienia krwiotwórczych komórek macierzystych. Chcę myśleć, że te Jubileuszowe Dni Dawcy Szpiku w Auchan, dedykowane malutkiej Małgosi okażą się szczęśliwe przede wszystkim dla niej! Wierzę, że zaangażowanie oraz wsparcie pracowników, wolontariuszy, a co za tym idzie klientów Auchan doda otuchy dziewczynce oraz jej rodzinie w oczekiwaniu na niespokrewnionego Dawcę. To od nas zależy, kto dowie się o akcji. Dlatego apeluję o poinformowanie najbliższych, przyjście, wsparcie i zarejestrowanie się jako potencjalny Dawca już 20-21 maja 2017 r. w najbliższym hipermarkecie Auchan.” – zachęca Wojciech Niewinowski, pracownik Fundacji DKMS.

Fundacja DKMS wraz z Auchan Polska już 10 raz łączą swoje siły zwiększając szansę na znalezienie Dawców dla każdego pacjenta potrzebującego przeszczepienia. Osiem edycji wspólnego projektu zaowocowały zorganizowaniem ponad 327 akcji rejestracji na terenie sklepów Auchan. Podczas dotychczasowych Dni Dawcy Szpiku w Auchan do grona nowych potencjalnych Dawców dołączyło 44 573 osób, a 102 z nich zostało faktycznymi Dawcami, którzy dali szansę na nowe życie.

W dniach 20-21 maja 2017 r. w godzinach 10:00 – 18:00 w 73 hipermarketach Auchan odbędzie się kolejna edycja projektu. Będą to Jubileuszowe Dnia Dawcy Szpiku w Auchan. Na terenie sklepów Auchan w całej Polsce będzie można zarejestrować się, jako potencjalny Dawca szpiku oraz wesprzeć Fundację DKMS poprzez darowiznę pieniężną do skarbon. Rejestrację potencjalnych Dawców będą wspierać pracownicy – wolontariusze Auchan.

Statystyki WMDA (Światowej Organizacji Dawców Szpiku) są alarmujące: co 35 sekund ktoś na świecie zapada na nowotwór krwi. Pośród chorób dziecięcych choroba ta jest najczęstszą przyczyną śmierci. W Polsce, co godzinę stawiana jest komuś diagnoza: białaczka, czyli właśnie nowotwór krwi. Dla wielu chorych jedyną szansą na wyzdrowienie jest przeszczepienie komórek macierzystych krwi lub szpiku. Jedynie 25 procent pacjentów ma szczęście znaleźć Dawcę we własnej rodzinie. Większość przeszczepień odbywa się dzięki Dawcom niespokrewnionym, którzy jako ludzie dobrej woli zarejestrowali się, by bezinteresownie ratować życie każdego chorego, który potrzebuje przeszczepienia.

Kto może zostać Dawcą?
Zarejestrować może się każdy zdrowy człowiek pomiędzy 18, a 55 rokiem życia, ważący minimum 50 kg (bez dużej nadwagi). Zajmuje to tylko chwilę, polega na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego, wypełnieniu formularza z danymi osobowymi oraz pobraniu wymazu z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka. Na podstawie pobranej próbki zostaną określone cechy zgodności antygenowej, a jeśli okaże się, że kod genetyczny Dawcy zgadza się z kodem genetycznym chorego, wtedy dochodzi do przeszczepienia. Wszyscy, którzy chcą się zarejestrować, powinni mieć ze sobą dokument tożsamości z nr PESEL.

Rejestracja i przebadanie jednego Dawcy to koszt 180 zł. Rejestracja w bazie jest bezpłatna.
Od początku istnienia Fundacji DKMS rozwijamy naszą bazę rejestrując kolejnych Dawców m.in. dzięki darowiznom od osób indywidualnych i finansowemu wsparciu firm. Każda, nawet najmniejsza darowizna pozwoli nam pozyskać więcej potencjalnych Dawców, dlatego podczas Jubileuszowych Dni Dawcy Szpiku w Auchan odbędzie się również zbiórka do puszek przy kasach. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na częściowe pokrycie kosztów rejestracji potencjalnych Dawców zarejestrowanych podczas akcji z Auchan. Dziękujemy. Liczy się każde wsparcie.

O Fundacji:
Fundacja DKMS to aktualnie największa baza Dawców szpiku w Polsce, w której zarejestrowanych jest i ponad  1 070 534 (maj 2017) potencjalnych Dawców szpiku, a już ponad 4000 (maj 2017) osób oddało swoje komórki macierzyste lub szpik, dając szansę na życie pacjentom zarówno w Polsce, jak i na świecie.

Więcej informacji:
www.dkms.pl, www.auchan.pl

Data dodania: 17 maja 2017

Gdzie?

Auchan

pon - pt: 7:30 - 22:00
sob: 7:00 - 22:00
nie: 9:00 - 20:00

http://www.auchan.pl/

81 452 86 44

Branża: Art. spożywcze

Jak trafić do sklepu?