Galeria:
pon - sob: 9:00 - 21:00; nie: 9:00 - 20:00
Auchan:
pon - pt: 7:30 - 22:00; sob: 7:00-22:00; nie: 9:00 - 20:00
Leroy Merlin:
pon - czw: 6:00 - 21:30; pt - sob: 6:00-22:00; nie: 9:00 - 20:00
Fabryka Formy:
pon - pt: 6:30 - 22.30; sob - nie: 8:00 - 20:00
Cinema City:
pon - nie: 9:30-22:30
Aktualności

Urodzinowe Dni Dawcy Szpiku w Auchan

Urodzinowe Dni Dawcy Szpiku w Auchan

Już 10-11 grudnia, w 61 hipermarketach Auchan w całej Polsce, odbędą się akcje rejestracji potencjalnych Dawców krwiotwórczych komórek macierzystych do bazy Fundacji DKMS. Tegoroczne Mikołajkowe Dni Dawcy Szpiku w Auchan dedykowane są malutkiej Karolince z Wałbrzycha i innym pacjentom dotkniętym nowotworem krwi.

Karolinka jest bardzo żywą i towarzyską 2,5 – letnią dziewczynką. W przyszłości chciałaby zostać kolejarzem tak jak jej tata, dlatego uwielbia chodzić z mamą na stację kolejową i oglądać przejeżdżające pociągi. Niestety od września 2016 roku mała Karolcia zmaga się z zespołem mielodysplastycznym, który charakteryzuje się niewłaściwym rozrostem komórek krwi. Teraz jej życie uzależnione jest od częstych przetoczeń krwi. Aby Karolcia mogła powrócić do zdrowia oraz wyrosnąć na Panią Kolejarz konieczne jest przeszczepienie szpiku od dawcy niespokrewnionego. Obecnie trwają pilne poszukiwania „genetycznego bliźniaka” Karolci.

„To właśnie poprzez akcję rejestracji potencjalnych Dawców szukamy bliźniaka genetycznego dla Karoliny oraz innych chorych potrzebujących przeszczepienia krwiotwórczych komórek macierzystych. Chcę myśleć, że kolejne Dni Dawcy Szpiku w Auchan, dedykowane malutkiej Karolince okażą się szczęśliwe przede wszystkim dla niej! Wierzę, że zaangażowanie oraz wsparcie pracowników, wolontariuszy, a co za tym idzie klientów Auchan doda otuchy Karolince oraz jej rodzinie w oczekiwaniu na Dawcę. To od nas zależy, kto dowie się o akcji. Dlatego apeluję o poinformowanie najbliższych, przyjście, wsparcie i zarejestrowanie się jako potencjalny Dawca już 10-11 grudnia 2016 r. w najbliższym hipermarkecie Auchan.” – zachęca Sylwia Zakrzewska, pracownik Fundacji DKMS.

Fundacja DKMS wraz z Auchan Polska od ponad 4 lat łączą swoje siły zwiększając szansę na znalezienie Dawców dla każdego pacjenta potrzebującego przeszczepienia. Osiem edycji wspólnego projektu zaowocowały zorganizowaniem ponad 270 akcji rejestracji na terenie hipermarketów Auchan. Podczas dotychczasowych Dni Dawcy Szpiku w Auchan do grona nowych potencjalnych Dawców dołączyło ponad 38 310 osób, a 84 z nich zostało realnymi Dawcami dając szansę na nowe życie potrzebującym przeszczepienia pacjentom.

W dniach 10-11 grudnia 2016 r. w godzinach 10:00-18:00 w 60 hipermarketach Auchan odbędzie się kolejna edycja projektu. Będą to Mikołajkowe Dnia Dawcy Szpiku w Auchan. Na terenie 61 hipermarketów Auchan całej Polski będzie można zarejestrować się, jako potencjalny Dawca szpiku oraz wesprzeć Fundację DKMS poprzez darowiznę pieniężną do skarbon. Rejestrację potencjalnych Dawców będą wspierać pracownicy – wolontariusze Auchan.

Statystyki WMDA (Światowej Organizacji Dawców Szpiku) są alarmujące: co 35 sekund ktoś na świecie zapada na nowotwór krwi. Pośród chorób dziecięcych choroba ta jest najczęstszą przyczyną śmierci. W Polsce, co godzinę stawiana jest komuś diagnoza: białaczka, czyli właśnie nowotwór krwi. Dla wielu chorych jedyną szansą na wyzdrowienie jest przeszczepienie komórek macierzystych krwi lub szpiku. Jedynie 25 procent pacjentów ma szczęście znaleźć Dawcę we własnej rodzinie. Większość przeszczepień odbywa się dzięki Dawcom niespokrewnionym, którzy jako ludzie dobrej woli zarejestrowali się, by bezinteresownie ratować życie każdego chorego, który potrzebuje przeszczepienia.

Kto może zostać Dawcą?

Zarejestrować może się każdy zdrowy człowiek pomiędzy 18, a 55 rokiem życia, ważący minimum 50 kg (bez dużej nadwagi). Zajmuje to tylko chwilę, polega na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego, wypełnieniu formularza z danymi osobowymi oraz pobraniu wymazu z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka. Na podstawie pobranej próbki zostaną określone cechy zgodności antygenowej, a jeśli okaże się, że kod genetyczny Dawcy zgadza się z kodem genetycznym chorego, wtedy dochodzi do przeszczepienia. Wszyscy, którzy chcą się zarejestrować, powinni mieć ze sobą dokument tożsamości z nr PESEL.

Rejestracja i przebadanie jednego Dawcy to koszt 180 zł. Rejestracja w bazie jest bezpłatna.

Od początku istnienia Fundacji DKMS rozwijamy naszą bazę rejestrując kolejnych Dawców m.in. dzięki darowiznom od osób indywidualnych i finansowemu wsparciu firm. Każda, nawet najmniejsza darowizna pozwoli nam pozyskać więcej potencjalnych Dawców dlatego podczas tegorocznych Mikołajkowych Dni Dawcy Szpiku w Auchan odbędzie się również zbiórka do puszek przy kasach. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na częściowe pokrycie kosztów rejestracji potencjalnych Dawców zarejestrowanych podczas akcji z Auchan. Dziękujemy. Liczy się każde wsparcie.

O Fundacji:

Fundacja DKMS to aktualnie największa baza Dawców szpiku w Polsce, w której zarejestrowanych jest i ponad  970 000 (listopad  2016) potencjalnych Dawców szpiku, a już 3 460 (listopad 2016) osób oddało swoje komórki macierzyste lub szpik, dając szansę na życie pacjentom zarówno w Polsce, jak i na świecie.

 

Więcej informacji:

www.dkms.pl, www.auchan.pl

Data dodania: 7 grudnia 2016

Gdzie?

Auchan

pon - pt: 7:30 - 22:00
sob: 7:00 - 22:00
nie: 9:00 - 20:00

http://www.auchan.pl/

81 452 86 44

Branża: Art. spożywcze

Jak trafić do sklepu?