Gallery:
Mon - Sat: 9:00 - 21:00; Sun: 9:00 - 20:00
Auchan:
Mon - Fri: 7:30 - 22:00; Sat: 7:00-22:00; Sun: 9:00 - 20:00
Leroy Merlin:
Mon - Sat: 6:30 - 21:30; Sun: 9:00 - 20:00
Fabryka Formy:
Mon - Fri: 6:30 - 22.30; Sat - Sun: 8:00 - 20:00
Cinema City:
Mon - Sun: 9:30-22:30
News

Bóstwa pradawnych Słowian w MEDICINE-LIMITOWANA KOLEKCJA

Bóstwa pradawnych Słowian w MEDICINE-LIMITOWANA KOLEKCJA

Bóstwa pradawnych Słowian w kolekcji Patrycji Podkościelny dla Medicine

 

Limitowana kolekcja t-shirtów z grafikami autorstwa Patrycji Podkościelny, to wehikuł czasu przenoszący do pogańskiej Europy, w której liczne zjawy i bóstwa czaiły się w lesie.

 

Patrycja Podkościelny to ilustratorka związana z Trójmiastem. Poprzez nadruki na    t-shirtach tej kolekcji, dzieli się z klientami Medicine swoją wieloletnią pasją – szeroko pojętą mitologią słowiańską. W swej pracy dyplomowej, przedstawiła pradawne demony za pomocą 30 prostych piktogramów. Nadruki na koszulkach pokazują natomiast elementy wierzeń słowiańskich w wyjątkowo dosłowny sposób. Zaprezentowane demony, bożki, miejsca i przedmioty kultu budzą respekt i grozę. Siłę tych odczuć potęguje precyzyjnie dobrana kolorystyka kolekcji, która ograniczona została do: bieli, czerni i odcieni szarości. Przewaga ciemnych barw sprawia wrażenie, że przedstawione sceny ogląda się nocą.

Podkościelny chce przybliżyć odbiorcom ich rodzimą kulturę, o której tak mało się obecnie mówi. Zachęca do życia w harmonii z naturą albo przynajmniej do zatrzymania się na chwilę, aby dostrzec piękno i magię otaczającego świata.

W gąszczu murowanych wieżowców, wsłuchując się w zgiełk ruchliwej ulicy i maszyn, aż trudno uwierzyć, że naszych przodków otaczała głównie przyroda, która wyznaczała im rytm życia. Dostrzegali w niej istnienie pierwiastka nadprzyrodzonego i niepodważalną mądrość.

Kolekcja t-shirtów, jak cała mitologia słowiańska, jest pełna obaw i pragnień naszych przodków, którzy w zjawiskach przyrodniczych znajdowali odpowiedź na swoje problemy.

Przeglądając kolekcję, od razu rzuca się nam w oczy, dom Baby Jagi na kurzej łapce. Jest też Południca czyhająca z kosą na ludzi i Strzyga – demon o wielkich, sowich skrzydłach i ostrych pazurach, którego obecność wróżyła niechybną śmierć.

Kolekcja jest bardzo prosta, za to w oryginalny i zaskakujący sposób przedstawia powszechnie znany, choć zapomniany temat.

Podtrzymuje, cechujące Medicine, minimalizm i uniwersalizm.

 

Kolekcja  dostępna w salonach Medicine od lutego 2016.

Adding date: 8 February 2016

Where?

Medicine

Mon - Sat: 9:00 - 21:00
Sun: 9:00 - 20:00

http://www.wearmedicine.com

665 850 532

Branch: Fashion

sklep332@brandbq.pl

How to find a store?