Galeria:
pon - sob: 9:00 - 21:00; nie: 9:00 - 20:00
Auchan:
pon - pt: 7:30 - 22:00; sob: 7:00-22:00; nie: 9:00 - 20:00
Leroy Merlin:
pon - czw: 6:00 - 21:30; pt - sob: 6:00-22:00; nie: 9:00 - 20:00
Fabryka Formy:
pon - pt: 6:30 - 22.30; sob - nie: 8:00 - 20:00
Cinema City:
pon - nie: 9:30-22:30
Aktualności

Kraina dźwięku i obrazu

Kraina dźwięku i obrazu

KRAINA DŹWIĘKU I OBRAZU.

Jak powstaje obraz w oku, skąd się biorą kolory i jakie mają zastosowanie w otaczającym nas świecie, jak działa prawo odbicia światła, a z jaką prędkością biegnie dźwięk – tego wszystkiego będzie można się dowiedzieć podczas bezpłatnego zwiedzania interaktywnej wystawy edukacyjnej poświęconej zjawiskom wizualnym i akustycznym, która zagości w naszym Centrum w sobotę, 21 stycznia i będzie otwarta do niedzieli, 29 stycznia. Wystawa jest adresowana głównie do dzieci i młodzieży, ale również dorośli mogą wynieść z niej wiele ciekawych informacji.

 

KAPSUŁA DŹWIĘKU

Uczestnicy, słuchając prezentacji, odkrywają meandry świata dźwięków. Uzyskują odpowiedź na pytania: czym jest fala dźwiękowa, z jaką prędkością porusza się dźwięk, w jaki sposób powstaje i jak dociera do naszych uszu, czym jest muzyka i po co ją tworzymy. Następnie, dzięki „dźwiękolotom”, urządzeniom transmitującym, używając przedmiotów domowego użytku uczestnicy ekspozycji sami bawią się w tworzenie melodii.

 

RUROTELEGRAF

Urządzenie ilustrujące prędkość dźwięku, ukazaną w prostym eksperymencie, zachęcające do samodzielnego sprawdzenia opóźnienia słowa słyszanego wobec mówionego.

 

KAPSUŁA OBRAZU

Siedząc na kolorowych pufach, w kompletnych ciemnościach uczestnicy oglądają film edukacyjny dotyczący zjawisk wizualnych. Dowiadują się jak widzi pies, jak kot, po co zwierzętom kolorowe ubarwienie ich ciała? Poznają teorię fali świetlnej, powstawania barw, a także działania genialnego narządu, jakim jest ludzkie oko. W skład pokazu wchodzi również pokaz laserowych animacji oraz promieniowania UV. Interaktywne stanowiska z reflektorami pozwalają na samodzielne eksperymenty z budowaniem kolorów.

z palety RGB.

 

TELEPORTER

Stanowisko wykorzystujące tzw. „kluczowanie obrazu”, technikę znaną z telewizji i kina. Dzięki wizualnemu trikowi uczestnicy „przenoszą się” do znanych miejsc, takich, jak wieża w Pizie czy piramidy w Egipcie, a ich wirtualna podróż uwieczniona jest na zdjęciu i pamiątkowym dyplomie.

 

Wystawa będzie otwarta w dniach 21-29 stycznia, w godz. 10.00 – 18.00.

Wstęp bezpłatny.

 

Serdecznie zapraszamy!

 

 

 

Data dodania: 9 stycznia 2017