•   Piątek, 12 lipca 2024
Blog

Iron Man - historia bohatera Marvela

Iron Man to postać, bez której uniwersum Marvela nie byłoby takie samo. Uważamy, że jest nudny. Tony Stark jest geniuszem, milionerem, playboyem i filantropem. Ma sporą rzeszę fanów, ale nie takie było zamierzenie. Zachęcamy do zapoznania się z krótką historią Iron Mana, którą przygotował nasz geek store.

Iron Man - Początek

Anthony Edward Stark, znany również jako Tony Stark, oraz jego alter ego Iron Man zadebiutowali w marcu 1963 roku. Po raz pierwszy pojawił się w 39. numerze Tales of Suspense. 1. Stan Lee, Jack Kirby i Don Heck byli jego ojcami. Larry Lieber była jego matką. Ciekawostką jest, że Lee, który ma na swoim koncie wielu ukochanych superbohaterów, chciał stworzyć postać antagonistyczną. Jak mu się to udało? Tony był ucieleśnieniem, w latach 60. wszystkiego, czego ówczesna młodzież nienawidziła. Iron Man zajmował się wojną, wojskiem i lobby wojskowo-przemysłowym, które dzięki ogromnym pieniądzom miało duży wpływ na opinię publiczną, media i rząd.

Inspiracją do stworzenia Iron Mana był Howard Hughes, amerykański miliarder, pilot i konstruktor samolotów.

Najważniejsze wydarzenia z historii Iron Mana

Tony Stark jest bohaterem bez supermocy. Wykorzystał swoją pomysłowość, bystry umysł i spryt, aby osiągnąć sukces w życiu codziennym. Jego bystry umysł, pomysłowość i spryt pomogły mu stworzyć zbroję, która pomogła mu w walce ze złem. Oto kilka ciekawostek z historii Iron Mana.

Zobacz także: spokeo.pl

Tony od najmłodszych lat bardzo interesował się robotyką i technologią. Był utalentowaną i inteligentną osobą. W wieku 15 lat wstąpił na MIT. W wieku 21 lat został mianowany szefem Stark Industries, firmy swoich rodziców, która uległa wypadkowi. Był także jednym z członków założycieli Avengers (pozostali to Hulk i Ant-Man, Wasp i Thor), którzy utworzyli się, by stawić czoła Lokiemu.

Gadżety Iron Man

W naszym sklepie internetowym znajdziesz figurki, gadżety i inne akcesoria dla każdego fana Iron Mana. Mamy wszystko, czego potrzebują fani Tony'ego, od ręczników plażowych i kubków do kawy po breloczki i figurki. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą. Chcesz kupić gadżety Iron Mana? A może szukasz idealnego prezentu dla bliskiej Ci osoby? Z pewnością nie zabraknie ich w naszej ofercie.

Więcej artykułów na: https://spokeo.pl/film

 

Zobacz również