•   Niedziela, 26 maja 2024
Blog

Jak przyspieszyć swój metabolizm

Jeśli zastanawiasz się jak przyspieszyć swój metabolizm, nie jesteś sam. Wiele osób próbowało wielu różnych metod, ale niewiele z nich okazało się skutecznych. Chociaż nie da się całkowicie zmienić swojego metabolizmu w maszynę do spalania tłuszczu, pewne nawyki mogą pomóc. Jednym z nich jest picie dużej ilości wody. Nie tylko jest pobyt nawodniony ważne, ale coraz co najmniej siedem godzin snu każdej nocy może pomóc, zbyt. Brak snu może spowodować, że równowaga hormonalna Twojego organizmu zostanie zaburzona, co może zwiększyć Twój apetyt. Dodatkowo, stres może podnieść poziom kortyzolu, który może sprawić, że będziesz się przejadać.

Innym sposobem na przyspieszenie metabolizmu jest zmiana nawyków żywieniowych. Jedzenie mniejszych posiłków w ciągu dnia, a nie trzech dużych, może pomóc metabolizmowi Twojego organizmu. Ponadto, Twoja dieta powinna zawierać pokarmy, które zawierają pewne składniki odżywcze. W szczególności, pokarmy zawierające witaminy z grupy B mogą pomóc Twojemu organizmowi zamienić jedzenie w energię. Do takich pokarmów należą warzywa o ciemnych kolorach i fasola.

Ćwiczenia a metabolizm

Oprócz jedzenia zrównoważonej diety, można również zwiększyć swój metabolizm poprzez zwiększenie ilości ćwiczeń, które robisz. Trening oporowy może pomóc Twojemu metabolizmowi spalić więcej kalorii i pomóc Ci utrzymać zdrową wagę. Może również zwiększyć swoją siłę, co pomoże Ci szybciej spalić tłuszcz. Ćwiczenia te mogą być wykonywane na bieżni lub na zewnątrz. Typowa sesja treningu interwałowego powinna składać się z interwałów o wysokiej intensywności przez 30 do 60 sekund, a następnie spowolnienia do normalnego tempa. Powtarzaj przez łącznie osiem do dwunastu minut.

Inną metodą na przyspieszenie metabolizmu jest podnoszenie ciężarów. Jest to sprawdzony sposób na spalenie większej ilości kalorii, ale kobiety rzadziej podejmują zajęcia z podnoszenia ciężarów, ponieważ obawiają się, że staną się nieporęczne. Jednak podnoszenie ciężarów będzie nie tylko zwiększyć swój metabolizm, ale poprawić swój wygląd, jak również. Twoje ubrania będą lepiej pasować, ponieważ będziesz szczuplejsza i będziesz miała jędrniejsze ciało.

Kiedy chcesz schudnąć, konieczne jest, aby zwiększyć swój metabolizm. Jeśli schudniesz zbyt szybko, twoje ciało zacznie myśleć, że głodujesz, co obniży tempo pracy organizmu. Co więcej, powolny metabolizm może spowodować, że przybierzesz na wadze, więc zwiększenie ilości kalorii jest niezbędne.

Dodatkowo, picie dużej ilości wody może zwiększyć Twój metabolizm, zarówno poprzez detoksykację organizmu, jak i kontrolowanie apetytu. Ostatni przegląd badań wykazał, że picie 17 uncji wody każdego dnia może zwiększyć Twój metabolizm spoczynkowy o 30% na około godzinę. Świetnym pomysłem jest również picie wody przed spożyciem posiłku.

Przeczytaj także: Jak schudnąć 5 kg w tydzień: ćwiczenia

Błonnik i białko

Innym sposobem na zwiększenie metabolizmu jest zwiększenie spożycia błonnika i białka. Większość dorosłych nie otrzymuje wystarczającej ilości błonnika i białka, więc zwiększenie tych dziennych ilości pomoże Twojemu organizmowi spalić więcej kalorii. Dążyć do diety, która zawiera co najmniej 25 procent białka. Jeśli szukasz sposobów na przyspieszenie metabolizmu, są to dwa najbardziej skuteczne sposoby na osiągnięcie celu.

Jedzenie żywności bogatej w żelazo to kolejny sposób na zwiększenie metabolizmu. Żelazo jest niezbędne dla poziomu energii w twoim organizmie, a niski poziom może spowolnić twój metabolizm. Ciemne liście, fasola i płatki śniadaniowe są świetnym źródłem żelaza. Pamiętaj również o tym, aby się dużo wysypiać.

Innym sposobem na przyspieszenie metabolizmu jest jedzenie dużego śniadania każdego ranka. Wysokiej jakości śniadanie może pomóc zwiększyć metabolizm i pomóc Ci schudnąć. Możesz również spróbować dodać jajka do swojego śniadania, aby zwiększyć jego efekty. Te pokarmy mają wysoką zawartość białka i niską zawartość cukru. Ponadto są dobre dla ciebie i zwiększą poziom energii, a także są niskokaloryczne.

Oprócz spożywania diety bogatej w składniki odżywcze, możesz również zwiększyć swój metabolizm poprzez aktywność fizyczną. Codzienne ćwiczenia pomagają spalić więcej tłuszczu i podkręcają metabolizm. Ponadto pomaga spalać kalorie nawet podczas odpoczynku, ponieważ mięśnie są bardziej aktywne metabolicznie niż tłuszcz. W jednym z badań osoby, które wykonywały trening oporowy były bardziej aktywne niż osoby z grupy kontrolnej. Wykonując trening oporowy, możesz zbudować mięśnie i stracić tkankę tłuszczową.

Innym czynnikiem, który spowalnia twój metabolizm jest brak snu. Badania pokazują, że dorośli, którzy śpią pięć lub mniej godzin w nocy, mają wolniejszy metabolizm niż ci, którzy śpią osiem lub więcej godzin. Wynika to z hormonów, które regulują zużycie energii w naszym organizmie.

Zobacz również