•   Środa, 12 czerwca 2024
RTV & AGD

Gadżety kuchenne - przyszłość gotowania.

Kuchnia jest prawdopodobnie najważniejszym pomieszczeniem w domu. Kiedy nowi właściciele szukają domu, kuchnia jest często decydującym czynnikiem. Kuchnie są miejscem, gdzie rodziny zbierają się, aby gotować, rozmawiać, spotykać się towarzysko, bawić i zastanawiać się nad swoimi dniami. Krótko mówiąc, kuchnia jest sercem domu.

Mimo to, cel nowoczesnej kuchni ewoluuje, a zapracowani właściciele domów chętnie szukają sposobów na oszczędność czasu, energii i pieniędzy. Inteligentne urządzenia kuchenne i przyszłość gotowania są ze sobą powiązane, a z domową technologią automatyzacji, podłączenie urządzeń kuchennych, światła, termostatu i mediów pozwala zaoszczędzić czas i energię, a nawet ułatwia gotowanie.

Inteligentna technologia kuchenna jest dla każdego, a energooszczędna kuchnia może być zrealizowana poprzez kilka prostych zmian. Czym więc jest inteligentna kuchnia, co czyni ją inteligentną i jak może poprawić Twoje życie?

Co to jest inteligentna kuchnia?

Inteligentna kuchnia oferuje inteligentne urządzenia kuchenne pracujące w bezpośrednim połączeniu z automatyczną technologią domową w celu zapewnienia wydajności, kontroli i wygody.

Inteligentne systemy zabezpieczeń, takie jak Constellation Connect, mogą sterować Twoimi urządzeniami domowymi, również tymi w kuchni. Asystenci smart-home, tacy jak Amazon Alexa lub Google Assistant, mogą pomóc w takich zadaniach jak ściemnianie świateł lub włączanie i wyłączanie urządzeń.

Wykorzystując energooszczędne urządzenia kuchenne i dokonując świadomych wyborów dotyczących połączonych technologii, właściciele domów mogą oszczędzać energię, wodę, pieniądze i czas. Ponadto, zaawansowany inteligentny system bezpieczeństwa jest jednym z najlepszych pomysłów na inteligentny dom, ponieważ monitoruje i integruje wszystkie Twoje inteligentne produkty w jedną spójną całość.

Więcej na temat sprzętu RTV i AGD znajdziesz na https://www.hitmp3.pl/k/hvoe,rtv-i-agd

Smart gadżety dla zaoszczędzenia czasu

W dzisiejszym zatłoczonym świecie większość ludzi ma gorączkowe harmonogramy. Ranki lecą w pośpiechu, a wieczorami, robienie zdrowej kolacji dla jednej lub kilku osób może być wyzwaniem. Dodanie tylko kilku inteligentnych urządzeń kuchennych może zaoszczędzić czas i pozwolić na większą kontrolę nad rutyną w kuchni.

Zautomatyzuj swoje urządzenia za pomocą technologii odpornej na smartfony, aby uzyskać lepszą kuchnię.

Inteligentne asystentki i urządzenia głosowe, takie jak Alexa, nie są pojęciami z epoki kosmicznej. Są to praktyczne i dostępne narzędzia, które pomogą każdemu uprościć procedury, zaoszczędzić czas i zarządzać energią. Za pomocą jednego polecenia głosowego, właściciele domów mogą uruchomić łańcuch reakcji wśród podłączonych urządzeń kuchennych i zautomatyzować swój dzień. Kiedy już skorzystasz z technologii inteligentnej kuchni, inteligentni asystenci mogą połączyć się i kontrolować każdą kompatybilną technologię w kuchni i w całym domu.

Wskazówka: Właściciele domów mogą teraz korzystać ze swoich inteligentnych urządzeń, aby uzyskać dostęp do aplikacji książek kucharskich lub przepisów online. Korzystając ze stojaków na smartfony, możesz zaoszczędzić miejsce na blacie i papier, nie drukując przepisów.

Zmierzyć składniki za pomocą inteligentnej wagi kuchennej, aby uzyskać precyzyjne przepisy.
Obniżenie o połowę lub podwojenie przepisu jest łatwe z podłączoną do Internetu wagą kropelkową, która monitoruje dokładne pomiary składników potrzebnych do wykonania przepisu. Łącząc się z aplikacją, która łączy się z inteligentną skalą, możesz dodać wszystkie swoje składniki do jednej miski bez konieczności używania nawet miarki.

Kiedy już wlejecie wystarczająco dużo, gadżet powie wam, kiedy przestać. Jeśli dodasz za dużo, wiele inteligentnych wag kuchennych dostosuje pomiary tak, abyś mógł po prostu dodać trochę więcej innych składników do wyrównania.

Użyj sprytnego wolnowaru, aby zaoszczędzić czas i sprawić, że przepisy obiadowe będą łatwe.
Używanie sprytnego wolnowaru pozwala zaoszczędzić czas podczas pracy, załatwiania spraw lub wykonywania innych zadań. Wolnowarzędzia Smart mogą również współpracować z urządzeniami smart, dzięki czemu możesz włączać i wyłączać urządzenie oraz regulować temperaturę, niezależnie od tego, czy jesteś w domu, czy nie.

Inteligentne wolnowary, takie jak szybkowary typu Instant Pot, wykorzystują technologię efektywności energetycznej gotowania pod ciśnieniem i tym samym zużywają mniej energii, wody i ciepła.

Zyskaj zastrzyk energii, gdy będziesz go potrzebował, dzięki inteligentnemu ekspresowi do kawy.
Bez względu na to, czy potrzebujesz filiżanki w chwili, gdy się obudzisz, czy wracasz do domu w potrzebie pick-me-up, po prostu powiedz "Brew!". Wiele inteligentnych ekspresów do kawy wykorzystuje aplikacje głosowe i komunikację za pomocą inteligentnych urządzeń, dzięki czemu możesz zaparzyć kawę z dowolnego miejsca. Po prostu powiedz swojemu ekspresowi do kawy lub swojemu asystentowi głosowemu, aby zaparzył kawę, a następnie możesz się obudzić lub wrócić do domu do świeżej filiżanki.

Ponadto wiele typów ekspresów do kawy posiada automatyczne wyłączanie i funkcje oszczędzania energii w trybie czuwania.

Smart gadżety do zarządzania energią

Zarządzanie czasem jest zawsze korzystne, ale co z oszczędnością energii? Departament Energii i Agencja Ochrony Środowiska (EPA) pracują wspólnie, aby pomóc zbudować jedne z najlepszych inteligentnych urządzeń kuchennych.

Zawsze sprawdzaj etykietę EnergyGuide na każdym urządzeniu, ponieważ informuje ona o ilości energii zużywanej przez urządzenie. Dokonując mądrych wyborów i wybierając energooszczędne urządzenia kuchenne, możesz zmniejszyć zużycie energii i zaoszczędzić na rachunku za energię elektryczną, jednocześnie pomagając środowisku naturalnemu. Oto kilka pomysłów na to, jak stworzyć energooszczędną kuchnię.

Inteligentne oświetlenie

Korzystanie z inteligentnego oświetlenia może być szybkim i łatwym sposobem włączania i wyłączania światła, a nawet sterowania jego jasnością - wszystko to bez konieczności dotykania jednego wyłącznika. Na przykład, możesz zaprogramować kuchnię tak, aby reagowała na polecenia głosowe takie jak "Asystent, czas na gotowanie!", a wszystkie lampki będą się włączać. Możesz nawet zaprogramować swoją inteligentną kuchnię tak, aby wszystkie światła gasły lub wyłączały się, gdy nie są używane.

Jednym z najprostszych sposobów na oszczędność energii w Twojej kuchni jest przejście na energooszczędne oświetlenie. Światła, które zużywają mniej ciepła, zużywają mniej energii. Żarówki CFL to dobry wybór, ale korzyści z zastosowania oświetlenia LED są jeszcze większe. Według Energy.gov, światła LED zużywają 75 procent mniej energii, wytrzymują dłużej i zapewniają lepsze oświetlenie.

Pro Tip: Ciągle zapominasz zgasić światła? Używaj świateł z czujnikami ruchu, aby oszczędzać energię, kiedy tylko Twoja kuchnia wykryje, że nikogo tam nie ma.

Inteligentne lodówki

Inteligentne lodówki są jednym z najlepszych inteligentnych urządzeń kuchennych, które można kupić, choćby ze względu na ich wiele udogodnień. Inteligentne lodówki oferują coś dla każdego. Niektóre energooszczędne lodówki posiadają przezroczyste drzwiczki, dzięki którym możesz wybrać swój przedmiot przed otwarciem lodówki, a tym samym zaoszczędzić energię.

Technologia umożliwia regulację temperatury chłodzenia za pomocą dowolnego inteligentnego urządzenia. Wbudowane kamery wewnątrz lodówki pozwalają na zarządzanie wydechami jedzenia i minimalizację strat jedzenia. Aplikacje do zarządzania sklepem spożywczym pozwalają zaoszczędzić na wycieczce do sklepu spożywczego i umożliwiają zamawianie żywności przez Internet. Inteligentne technologie dla domu, takie jak inteligentne lodówki, mogą być szczególnie przydatne dla zapracowanych rodziców w podróży.

Inteligentna zmywarka do naczyń

Jeśli rozważasz energooszczędne urządzenia kuchenne, inteligentne zmywarki do naczyń oferują wiele możliwości zarządzania zużyciem energii. Na przykład, energooszczędna zmywarka do naczyń oszczędza średnio 1000 galonów wody rocznie w porównaniu z przeciętną zmywarką.

W zależności od potrzeb, inteligentne zmywarki można dostosować do własnych potrzeb. Niektóre z nich mają takie opcje, jak opóźniony start lub regulowane czasy suszenia, a do każdego urządzenia inteligentnego można wysyłać powiadomienia o cyklu pracy. Korzystając z asystentów głosowych, możesz monitorować zmywarkę, czy jesteś w domu czy poza nim, a zdalne sterowanie urządzeniem pomoże Ci oszczędzać wodę i pieniądze.

Inteligentny piekarnik i płyta grzewcza

Używając inteligentnego piekarnika lub płyty grzewczej, właściciele domów mogą wyłączyć, podgrzać lub ustawić temperaturę piekarnika za pomocą kranu swojego inteligentnego urządzenia. Energooszczędne piekarniki mogą być ustawione na konkretne temperatury i oferują przepisy i wskazówki dotyczące gotowania. Podobnie jak większość innych inteligentnych urządzeń kuchennych, piekarnikami i płytami grzewczymi można sterować za pomocą aplikacji na smartfony, Amazon Alexa lub urządzenia domowego Google.

Smart gadżety ulepszające gotowanie

Kto nie chce upraszczać swojej rutyny kulinarnej? Energooszczędna kuchnia może oznaczać łatwiejsze gotowanie w krótszym czasie. Nawet pomijając wspaniałe inteligentne urządzenia kuchenne, takie jak lodówki i zmywarki, istnieje wiele mniejszych inteligentnych gadżetów kuchennych, które ułatwiają i przyspieszają gotowanie oraz pomagają utrzymać czystość w kuchni i świeżość żywności.

Utrzymuj swoją kuchnię w czystości za pomocą inteligentnego kosza na śmieci.

Bezdotykowe kosze na śmieci oferują wygodę, niezawodność i czystość. Inteligentne pojemniki na śmieci są uruchamiane ruchem i otwierane falą dłoni. Wiele z nich jest odpornych na zarazki, a nawet posiada węglowe filtry zapachowe i otwory wentylacyjne, które minimalizują nieprzyjemne zapachy, natomiast sprytna konstrukcja zapobiega zapadaniu się pojemników na śmieci wewnątrz i powodowaniu bałaganu.

Zrób szybkie i pożywne posiłki za pomocą inteligentnego blendera.

Inteligentne blendery mogą być aktywowane i sterowane za pomocą inteligentnych urządzeń. Mogą być używane do śledzenia celów odchudzania i obliczania wartości odżywczej smoothies, shake'ów i innych napojów. Smart blendery oferują dostęp do receptur i niestandardowych list zakupów. Te inteligentne gadżety kuchenne są doskonałym sposobem na uczynienie żywności w podróży bardziej wydajną i pożywną.

Monitoruj żywność z urządzenia smart za pmocą inteligentnych termometrów do żywności.

Nigdy więcej nie spalaj tej pieczeni! Termometry Smart mogą informować Cię o tym, jak długo jedzenie powinno się gotować i odpoczywać, abyś mógł odpowiednio zaplanować swój czas. Być może gotujesz kilka potraw na raz, mieszając coś przy ladzie.

Bezprzewodowe termometry do żywności mogą monitorować temperaturę żywności z dowolnego miejsca w kuchni. Jeśli masz inteligentnego asystenta, możesz poprosić to urządzenie, aby poinformowało Cię, ile czasu pozostało do końca gotowania. Alarmy mogą być dostosowywane i aktualizowane za pomocą aplikacji na smartfony.

Zachowaj świeżość jajek dzięki inteligentnym tacom na jajka.

Jesteś już w sklepie i nie pamiętasz, czy chcesz kupić jajka, czy nie? Inteligentne kuwety na jajka mogą bezprzewodowo łączyć się i synchronizować z telefonem, aby informować Cię na bieżąco, ile jaj masz w lodówce i ostrzegać, gdy się skończą. Mogą one również informować Cię o jakości i świeżości jaj. Za pomocą diod LED na tacy można uszeregować jaja od najnowszych do najstarszych.

Wskazówki dotyczące oszczędzania energii w inteligentnej kuchni

Czy wiesz, które urządzenia są najbardziej energochłonne? Wprowadzenie zaledwie kilku zmian lub dodanie kilku inteligentnych akcesoriów kuchennych do istniejącej rutyny kuchennej zmniejsza zużycie energii i emisję dwutlenku węgla. Ponadto, korzystanie z tych inteligentnych wskazówek dotyczących efektywności energetycznej w kuchni może pomóc Ci zaoszczędzić jeszcze więcej na zużyciu energii.

Energooszczędne porady kuchenne

  1. Kup energooszczędne inteligentne urządzenia kuchenne, aby oszczędzać energię. Jeśli chodzi o zakup urządzeń dla energooszczędnej kuchni, istnieje mnóstwo możliwości wyboru. Producenci oferują modele dla wszystkich stylów życia i budżetów. Ja jest znacząco czytać EnergyGuide etykietę na jakaś urządzeniu rozważasz kupować i mierzyć który produkty są najwięcej energetycznie wydajni.
  2. Spraw, aby każde urządzenie kuchenne było inteligentne, używając inteligentnych wtyczek. Czy inteligentna wtyczka może włączyć telewizor? A co z wolną kuchenką? Odpowiedź brzmi: tak! Inteligentne wtyczki są łatwe w użyciu i mogą sprawić, że każdy kuchenny gadżet stanie się inteligentny. Mogą działać niezależnie, ale będą również integrować się z domowymi systemami automatyki. Inteligentne wtyczki są ważnym elementem podłączonej kuchni i oferują maksymalną kontrolę nad oszczędzaniem energii za pomocą smartfona.
  3. Używaj czajników elektrycznych do podgrzewania napojów. Może się wydawać, że użycie mikrofalówki do zagotowania filiżanki wody byłoby szybsze i bardziej energooszczędne, ale według Energy.gov, po zsumowaniu mocy, czasu i zużycia energii, czajniki elektryczne są szybsze i zużywają mniej energii niż mikrofale. Ważne jest, aby nie przeceniać tego, ile wody potrzebujesz, ponieważ zajmie to więcej czasu i energii, niż jest to konieczne.
  4. Używaj mikrofalówki do ponownego podgrzewania jedzenia. Jednak mikrofale mają swoje miejsce w kuchniach energooszczędnych. Jeśli chodzi o kuchenkę mikrofalową w porównaniu z tosterem, to mikrofalówka jest bardziej efektywnym wyborem.
  5. Poczekaj, aż jedzenie ostygnie przed włożeniem go do lodówki. Kuszące jest umieszczanie resztek jedzenia w lodówce, gdy są jeszcze ciepłe, ale umieszczenie w niej ciepłego lub nieosłoniętego jedzenia wymaga od kompresora cięższej pracy i większego zużycia energii. Zamiast tego, przechowuj jedzenie w małych, płytkich pojemnikach z pokrywami i czekaj, aż jedzenie całkowicie ostygnie, zanim zostanie przeniesione do lodówki.
  6. Pomiń nagrzewanie wstępne i oszczędzaj. Nasi rodzice i dziadkowie być może rozgrzali piekarnik przed pieczeniem indyka, ale jeśli nie pieczesz ciast lub chleba, rozgrzewanie piekarnika nie jest konieczne. Według badań przeprowadzonych przez National Institute of Health, większość przepisów potrzebuje jeszcze tylko pięć minut, gdy piecze się je w nieogrzewanym piekarniku, bez pogorszenia jakości potraw. Jednym ze sposobów na uniknięcie marnowania energii w piecu rozgrzanym jest gotowanie potraw w niższej temperaturze przez nieco dłuższy czas.
  7. Technologia Smart kitchen nie polega na wybieraniu urządzeń z większą ilością dzwonków i gwizdków. Używając podłączonych urządzeń kuchennych, możesz dobrze wykorzystać swój czas i zaoszczędzić energię w swojej kuchni. Inteligentne urządzenia kuchenne i przyszłość gotowania idą w parze, a dzięki zastosowaniu dostosowanego systemu automatyki domowej, możesz łatwo zarządzać nie tylko codzienną rutyną w kuchni, ale także całym domem.

Inteligentny system bezpieczeństwa, taki jak Constellation Connect, który monitoruje i integruje wszystkie inteligentne urządzenia i sprzęt domowy, może dać Ci dodatkowy spokój ducha i uczynić Twój dom jeszcze bardziej przytulnym i spokojnym.

Zobacz również