•   Czwartek, 22 lutego 2024
RTV & AGD

Przewodnik wyboru właściwej niszczarki biurowej

Niszczarka jest niezbędnym urządzeniem w biurze, przyczynia się do zgodności z GDPR i zapewnia prawidłowe niszczenie poufnych danych. Jednak przy tak wielu dostępnych opcjach może być trudno znaleźć urządzenie najlepiej dopasowane do potrzeb Twojej firmy.

Zakup nieodpowiedniego sprzętu może pozostawić dane firmy na widoku, opóźnić inne zadania i zwiększyć koszty, gdy początkowy produkt, który zdecydujesz się kupić, nie jest właściwym wyborem.

Aby ułatwić sobie zadanie i zapewnić jego realizację za pierwszym razem, zapoznaj się z tym krótkim, prostym i skutecznym przewodnikiem na temat niszczarek biurowych.

Rozmiary i funkcje

Po pierwsze, należy zastanowić się, jak często i ile osób będzie korzystać z tego sprzętu. Istnieją rozdrabniacze przeznaczone dla małych biur, aż po zagęszczarki, w których używa się kilku maszyn, podczas gdy duży zespół dzielący jedną maszynę rozdrabniającą będzie musiał pracować częściej i musi mieć większą pojemność pojemnika.

To są trzy główne cechy, które należy rozważyć:

  • Pojemność otworu: Określa, ile arkuszy można włożyć jednocześnie. Jeśli dokumenty twojej firmy zawierają zazwyczaj dużo stron, będzie to bardziej efektywne w czasie, jeśli możesz strzępić więcej stron na raz. Należy również zastanowić się, czy będzie można na przykład strzępić zszywki do papieru.
  • Czas pracy: Określa, jak długo urządzenie może pracować, zanim będzie potrzebowało czasu "ochłodzenia". Zakres może obejmować zarówno urządzenia, które mogą pracować przez pięć minut i potrzebują dwudziestominutowego okresu ochłodzenia, jak i urządzenia, które mogą pracować w sposób ciągły.
  • Pojemność pojemnika: Im większa pojemność pojemnika na pocięty dokument, tym mniej razy trzeba będzie go opróżnić. Zależy to również od ilości dokumentów, które firma musi niszczyć co godzinę.

Rodzaje cięć

Następnie należy rozważyć poufność danych zawartych w tych dokumentach, rodzaj cięcia określi kształt i rozmiar kawałków papieru oraz to, jak trudno byłoby złożyć je z powrotem, gdyby wpadły w niepowołane ręce.

Cięcie paskowe

Tnie papier na długie paski, zwykle pionowo. Poziom bezpieczeństwa jest niski, ponieważ dokument można zrekonstruować przez zdublowanie słów razem. Jest to zalecane w przypadku dokumentów niepoufnych, które zazwyczaj są rozdrabniane w celu zaoszczędzenia miejsca przy usuwaniu lub recyklingu.

Cięcie krzyżowe

Rozdrabniacz do cięcia poprzecznego tnie papier po przekątnej, z obu narożników, na krótkie cząstki. Posiada wyższy poziom bezpieczeństwa i jest zalecana do niszczenia poufnych dokumentów osobistych i biznesowych, takich jak dokumentacja finansowa.

Cięcie kryptograficzne lub mikro cięcie

Niszczarki te pozwalają na pocięcie papieru na minimalny diamentowy kształt, oferując maksymalne bezpieczeństwo wysoce poufnych dokumentów, takich jak rządowe dokumenty niejawne lub plany strategiczne.

Istnieje kilka innych funkcji, które rozdrabniacz może zaoferować, na przykład, automatyczne podawanie i funkcję odwracania, ale te oferują dodatkową wygodę, a nie punkty omówione powyżej, które decydują o tym, jak bardzo urządzenie jest odpowiednie do Twoich potrzeb.

Więcej na https://biurowi.eu/

Zobacz również