•   Piątek, 12 lipca 2024
Odzież

Jak dobrać okulary do kształtu twarzy?

Jest wiele najróżniejszych czynników, które posiadają naprawdę istotny wpływ na końcowy wybór okularów. Podczas poszukiwań doskonałej pary szkiełek zazwyczaj zwraca się szczególną uwagę na barwę oraz oprawę oczu, kształt twarzy, styl ubierania się, a przede wszystkim fryzurę. Co warte zaznaczenia, nie każda oprawka będzie prezentowała się korzystnie w przypadku różnych użytkowników, dlatego przed samym zdecydowaniem się na zakup nowych okularów, przedtem warto przymierzyć możliwie jak największą liczbę par w rekomendowanym salonie optycznym, a jeśli przyjdzie taka potrzeba zasięgnąć porady od specjalistów. Istnieją również pewne zasady, których znajomość pozwala spłycić pole poszukiwań. Mowa rzecz jasna o kształcie twarzy oraz idealnie dobranych do tego punktu oprawkach. Jaki więc rodzaj oprawki dobrać w zależności od kształtu twarzy? A jakie kroki poczynić, aby w okularach wyglądać ładnie oraz stylowo? 

Oprawki okularów korekcyjnych a kształt twarzy

Okulary dla pewnej grupy ludzi są koniecznością, a w przypadku innych jedynie dopełnieniem stylu. Osoby zmagające się z wadą wzroku najczęściej zmuszone są do bezwzględnego noszenia swoich szkiełek, przez co nie zawsze dostrzegają plusy własnej sytuacji. Okulary korekcyjne nie muszą jednoznacznie oznaczać kompleksu, te doskonale dobrane do kształtu twarzy, dodadzą jej wiele atrakcyjności. Sprawią, iż człowiek zyska więcej uroku i pewności siebie. Sezon letni z kolei wymaga od masy ludzi noszenia na nosie okularów przeciwsłonecznych. To one stanowią fajny dodatek do praktycznie każdej wakacyjnej stylizacji, a również chronią oczy przez szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Hurtownia optyczna https://avm4you.pl/ bogata jest w różnego rodzaje okulary, którym warto się przyjrzeć.

Twarz pociągła

Twarz pociągła jest przede wszystkim widocznie dłuższa, niż twarz owalna. Najczęściej charakteryzuje się zdecydowanie wyższym czołem, gdzie linia włosów, jak i sam podbródek, są wyraziście zaznaczone, a nawet można powiedzieć, że kanciaste. Jeżeli mowa o osobach z takim typem twarzy, wybór okularów będzie miał na celu zatarcie, czy nawet zrównoważenie dysproporcji oraz zauważalne skrócenie optyczne twarzy. Z tego, a nie innego powodu warto wybierać takie modele, które rozbudowane są przede wszystkim na szerokość, tak samo jak okulary o oprawkach w kształcie cat eye, czy skrzydeł motyla. Z całą śmiałością można więc wybrać duże okulary o prostokątnym kształcie, jak i dobrze zarysowanej górnej linii oprawek, czy też takiej z przeróżnymi dekoracjami. Najlepiej zaś omijać okulary aviatory, jak i modele o kolorowych szkłach. Co warte zaznaczenia, hurtownia optyczna zawsze znajdzie coś ciekawego dla każdego.

kobieta w okularach

Twarz okrągła

Twarz okrągła, pomimo tego, iż jest pełna młodzieńczego uroku, czasem może sprawić niezbyt estetyczne wrażenie zbyt pulchnej twarzy, a co za tym idzie również mało wyrazistej. Nie ma dobrze zaznaczonego podbródka, czy kości policzkowych. Jak więc dopasować okulary do okrągłej buzi? Przede wszystkim warto unikać takich fasonów, które podkreślają miękkie rysy oraz sprawią, iż cała twarz będzie jeszcze bardziej wydawać się pulchna. Typowe lenonki, czy również hippisowskie muchy nie okażą się najtrafniejszym pomysłem, tak samo jak za małe oprawki. W takim przypadku najlepiej sięgnąć po opcje kanciaste, cat eye, czy nawet te prostokątne. Najlepszym wyborem dla pucułowatej buzi są przede wszystkim okularu w dużych kwadratowych oprawkach a'la szalone lata 70. 

Twarz trójkątna

Typowa twarz trójkątna, nazywana jest też taką w kształcie serca i charakteryzuje się szerokim czołem, wydatnymi kośćmi policzkowymi oraz stosunkowo drobnym bądź nawet szpiczastym podbródkiem. Jakie są doskonałe okulary dla trójkątnej twarzy? Zdecydowanie w tym przypadku warto postawić na modele, które równoważą proporcje góry i dołu twarzy. W tym przypadku warto zainteresować się okularami pilotkami, czy też takimi o owalnym kształcie. Kocie oczy także odnajdą się w tym zestawieniu, jeśli jednak te o dużo bardziej złagodzonej wersji. Nie warto kupować takich okularów, których oprawki podkreślają dysproporcję między czołem a brodą.  

Twarz kwadratowa

Jaki kształt okularów dobrać do kwadratowego typu twarzy? Tutaj odpowiedź nasuwa się sama i to bardzo szybko, taki, który doda rysom delikatności. Warto w takim przypadku zdecydować się na łagodne kształty delikatnie zaokrąglonych oprawek, które nie tylko skorygują proporcje buzi, ale również je złagodzą. Jeżeli posiada się wyraźnie zaznaczoną żuchwę, najtrafniejszymi okażą się okulary o owalnych oprawkach, poszerzające wizualnie twarz na wysokości skroni.

Zobacz również