•   Piątek, 12 lipca 2024
RTV & AGD

Rodzaje drukarek: Jaki rodzaj drukarki jest dla mnie najlepszy?

Rodzaje drukarek

Czym są drukarki Inkjet?

Drukarki Inkjet tworzą cyfrowy obraz poprzez upuszczanie plam tuszu na papier.

Drukarki atramentowe są najczęściej stosowanym typem drukarki, są idealne do użytku domowego i idealnie nadają się do drukowania wszystkiego, od biletów i zdjęć, po dokumenty szkolne i robocze.

Jeśli szukasz wysokiej jakości wydruków, drukarki atramentowe są doskonałym wyborem. Mogą one drukować na wielu rodzajach papieru, w tym błyszczących zdjęciach, co czyni je idealnymi do drukowania zdjęć.

Drukarki atramentowe mają na ogół niższe koszty rozruchu niż drukarki laserowe i są kompatybilne z nabojami atramentowymi, które są na ogół tańsze.

Czym są drukarki laserowe?

Drukarki laserowe wykorzystują laser do tworzenia wzoru ładunków elektrostatycznych. Ładunki elektrostatyczne przyciągają na stronę rodzaj sproszkowanego tuszu zwanego tonerem.

Drukarki laserowe są przeznaczone do częstego użytku i mogą obniżyć koszty w biurach i każdym domu, który wymaga znacznej ilości wydruków. Drukarki laserowe idealnie nadają się do drukowania dokumentów, ponieważ tworzą doskonały, ostry, czarny tekst.

Chociaż wkłady z tonerem są początkowo droższe niż wkłady do drukarek atramentowych, tonery zazwyczaj zapewniają znacznie większą wydajność strony i wymagają znacznie rzadszej wymiany (średnio po 1400 stronach). W związku z tym, technologia ta odpowiada wymaganiom branży drukarskiej, która poszukuje ekonomicznego sposobu na drukowanie dużej ilości stron.

Co to są drukarki All-in-One?

Drukarka All-in-One to połączenie kopiarki, skanera i drukarki w jednym urządzeniu. Jest ona dostępna zarówno w technologii laserowej, jak i atramentowej. Są one kompaktowe pod względem zajmowanej przestrzeni i bardzo ekonomiczne. Niektóre posiadają nawet czwartą funkcję, faks, co czyni je idealnymi dla zapracowanych domów i małych biur.

Jaki rodzaj drukarki jest dla mnie najlepszy?

Drukowanie do użytku domowego

Jeśli od czasu do czasu drukujesz zdjęcia rodzinne, dokumenty lub inne popularne rodzaje plików, powinieneś zakupić drukarkę Inkjet Printer. Początkowy koszt drukarki atramentowej jest znacznie niższy niż drukarki laserowej. W przypadku drukarki atramentowej uzyskasz niższą wydajność strony, ale nie zapłacisz za atrament i funkcje, których możesz nigdy nie używać. Ogólnie rzecz biorąc, drukarka atramentowa zapewni wysoką jakość wydruków, w rozsądnej cenie.

Jeśli drukujesz tylko czarno-białe dokumenty, monochromatyczna drukarka laserowa może być idealna. Mają one niższe koszty eksploatacji w dłuższym okresie czasu, zwłaszcza jeśli planujesz drukować w dużych ilościach.

Drukowanie zdjęć

Fotodrukarki są wykonane specjalnie do drukowania obrazów, co daje profesjonalne wydruki o jakości laboratoryjnej. Te specjalistyczne drukarki atramentowe wykorzystują indywidualne atramenty dla każdego koloru, zapewniając naturalne odwzorowanie kolorów. Niektóre drukarki fotograficzne wykorzystują aż 6 pojedynczych atramentów, tworząc żywe i jasne wydruki.

Jeśli chcesz mieć frajdę z drukowania zdjęć, ale w podróży, to zajrzyj do naszej oferty drukarek błyskawicznych. Możesz połączyć się przez Bluetooth ze swojego smartfona i drukować za pomocą kilku kranów.

Drukowanie dla małych przedsiębiorstw

Istnieje szeroka gama drukarek dla biznesu, które mogą pochwalić się zarówno technologiami atramentowymi, jak i laserowymi. Przy zakupie drukarki biurowej należy zawsze brać pod uwagę prędkość drukowania i czy wymagany jest automatyczny podajnik dokumentów (ADF). APD pozwala na skanowanie i kopiowanie kilku dokumentów jednocześnie, eliminując konieczność stania obok drukarki i wkładania pojedynczych arkuszy papieru do skanera. Można również zapewnić, że drukarka może drukować dwustronnie, co oznacza, że może automatycznie drukować po obu stronach papieru.

Biznesowa drukarka atramentowa jest idealna dla domowego biura, ponieważ posiada funkcje drukowania, kopiowania, skanowania i faksowania w jednym urządzeniu. Posiadają również większe wkłady atramentowe, co oznacza, że będą wymagały rzadszej wymiany.

Drukowanie dla dużych przedsiębiorstw

Większe firmy wymagają szybkiego i ekonomicznego drukowania. Drukarki laserowe spełniają obie te potrzeby. Są w stanie drukować na różnych rozmiarach papieru, posiadają większe kasety na papier i będą wymagały mniejszej konserwacji. Innymi słowy, pozwalają one dłużej drukować, aby zmaksymalizować wydajność w miejscu pracy.

Więcej na https://biurozpomyslem.pl/

Zobacz również