•   Poniedziałek, 27 maja 2024
RTV & AGD

Ile trwa wymiana baterii w iPhone X?

Każdy, kto kupuje telefon, ma nadzieję, że umieszczona w nim bateria będzie trzymać długo. Początkowo często tak jest, ale później z czasem wytrzymałość baterii zaczyna spadać. Co jest przyczyną tego zjawiska? Czy baterię można wymienić? A jeśli tak, ile to trwa? 

Bateria w telefonie jest tzw. podzespołem eksploatacyjnym. Oznacza to, że się zużywa z czasem. Przeważnie wydajność baterii w telefonach iPhone wynosi około 500-700 cykli pełnego ładowania. To mniej więcej 2-3 lata korzystania z telefonu. Po tym czasie niestety bateria zaczyna słabnąć.

Warto zaznaczyć, że urządzenia spod znaku nadgryzionego jabłka korzystają za baterii litowo-jonowych. Obecnie uważane są one za najlepsze dostępne na rynku pod względem jakości i technologii. Ich zaletą jest to, że mogą bez problemów udźwignąć mnogość procesów, które zachodzą w telefonie. Innym powodem wykorzystania ich w telefonie jest ich niewielka waga, co sprawia, że smartfony mają smukłe i atrakcyjne kształty. 

Kiedy powinno się wymienić baterię w iPhone?

Jeśli zastanawiasz się, kiedy jest najlepszy moment, by wymienić baterię w swoim telefonie, wystarczy, że zwrócisz uwagę na jego działanie. Spadek jakości funkcjonowania baterii można bowiem zauważyć bardzo szybko i nie potrzeba do tego dużej wiedzy. Warto jednak zaznaczyć, że wstrzymywanie się z wymianą baterii może być czasami niebezpieczne dla telefonu. Wadliwa bateria często nie wpływa na samą wydajność telefonu, ale niestety zdarzają się także przypadki, gdy potrafi go ona uszkodzić.

Pierwszym objawem słabej baterii jest czas, jaki telefon wytrzymuje pomiędzy kolejnymi podłączeniami do ładowarki. Standardowo telefony iPhone są w stanie funkcjonować przez około 12 godzin. Mowa jednak o standardowej, umiarkowanej eksploatacji w trakcie dnia. Oglądanie filmów, granie lub korzystanie z dużych aplikacji skracać będzie ten czas. Jeśli jednak twój telefon trzyma znacznie krócej, mimo że prawie z niego nie korzystasz i już w połowie dnia chce, żeby podpiąć go do ładowarki, będzie to pierwszy sygnał ostrzegawczy.

Drugim objawem tego, że bateria przestaje spełniać swoją funkcję, jest nagrzewanie się telefonu. Jeśli zauważysz, że mimo dość umiarkowanego korzystania z telefonu ten ma bardzo ciepłe plecki, to możesz być pewien, że twoja bateria powoli umiera. Innym objawem, który można zaobserwować, jest także puchnięcie baterii. To zauważyć można szybko, ponieważ wraz ze zwiększaniem się wielkości baterii, wypychana jest tylną część obudowy.

Zdarzyć się może także, że iPhone, którego bateria jest już bardzo słaba, nie chcę się uruchomić bez podłączenia do ładowarki, co oczywiście uniemożliwia normalne korzystanie z telefonu. Zdarzyć się może także, że telefon będzie samoistnie się wyłączać, gdy zmieni się temperatura. 

Jeśli zauważysz jeden z tych objawów lub nawet kilka z nich, nie ryzykuj uszkodzenia swojego telefonu i postaraj się jak najszybciej wymienić w nim baterię. Warto skorzystać z oferty profesjonalnych serwisów, które wymianę baterii wykonają szybko i będą gwarantować jakość wykonanej pracy. Pozwoli Ci to dalej cieszyć się swoim telefonem bez strachu, że coś może się stać z nową baterią, która została umieszczona w telefonie.

wymiana baterii iphone w serwisie

Ile trwa naprawa baterii w iPhone X?

Naprawa Iphone X z uszkodzoną baterią nie trwa długo. Specjaliści potrafią przeprowadzić naprawę w kilkadziesiąt minut. Nie musisz więc martwić się, że oddając swój telefon do serwisu, zostaniesz bez możliwości kontaktu ze znajomymi lub rodziną przez kilka dni. Często możesz nawet zarezerwować wizytę w salonie na pasującą sobie godzinę i dostarczyć tam telefon, a później go odebrać. Jeśli nie masz takiej możliwości, istnieje także możliwość wysłania telefonu paczką kurierską. Ważne jest jednak by odpowiednio go wtedy zapakować.

Naprawa iPhona X jest bezproblemowo przeprowadzana przez serwis Apple w Krakowie. Sprawdź ofertę na https://ibroken.pl/

Gdy otrzymasz już swój telefon z nową baterią, a jej wskaźnik przekracza po naładowaniu 80% to znak, że możesz znowu cieszyć się w pełni sprawnym telefonem. Warto więc odpowiednio zadbać o jego baterię. Oto kilka przydatnych rad:

  • wyłącz nieużywane funkcje i aplikacje działające w tle,
  • nie ładuj telefonu, gdy poziom baterii przekracza 30%,
  • nie wystawiaj telefonu na działanie skrajnych temperatur,
  • nie czekaj aż twój telefon się całkowicie rozładuje

Te kilka rad sprawi, że bateria w telefonie będzie Ci służyć długo i wydajnie.

Zobacz również