•   Środa, 12 czerwca 2024
Blog

Jak zabezpieczyć lakier samochodu?

Jesteś już po odbiorze samochodu z salonu i każdego dnia sprawdzasz, czy aby na lakierze nie pojawiły się żadne zarysowania? Pragniesz mieć czysty pojazd, ale masz obawy przed zmatowieniem po wizycie w myjni? Denerwujesz się, kiedy jesteś zmuszony parkować pod gołym niebem? Wcale nie musisz się tego obawiać, jeśli dobrze zabezpieczysz lakier w swoim samochodzie. Wystarczy, że zainwestujesz w powłokę ceramiczną i możesz cieszyć się autem bez niepotrzebnych nerwów.

Ceramiczna powłoka ochronna – co warto wiedzieć?

Powłoka ceramiczna jest niedrogim i skutecznym sposobem na zabezpieczenie lakieru pojazdu przed zarysowaniami. Stanowi ona mocną oraz bezpieczną ochronę przed chemią i rysami. Z tego powodu warto zamówić tego typu usługę jeszcze przed opuszczeniem salonu samochodowego. Powłoki lakiernicze stosowane w nowoczesnych autach są niezwykle delikatne i wymagają upływu czasu, zanim dojdzie do ich utwardzenia. Z tego powodu nietrudno o odkrycie w swoim nowym pojeździe skazy, jeśli jest ono codziennie eksploatowane. Powłoka ceramiczna jest bezpiecznym, prostym, a także (biorąc pod uwagę jej skuteczność) tanim rozwiązaniem na tego typu problemy.

Powłoki ceramiczne zapewniają wysoką ochronę przed zarysowaniami, a także przed działaniem substancji chemicznych. Są wytrzymałe i zapewniają, że nawet w trudnych warunkach (takich jak kontakt z substancjami pochodzenia organicznego czy agresywną chemią samochodową) nasz lakier nie ulegnie zmatowieniu ani odbarwieniom. Dzięki powłoce ceramicznej czyszczenie oraz pielęgnowanie nadwozia są prostsze, bardziej skuteczne i szybsze. Oprócz tego produkt ten zapewnia nam efekt perfekcyjnego lustrzanego blasku oraz przejrzystości. Ceramiczna powłoka ochronna jest niewidoczna, a przy tym w wyrazisty sposób wyostrza ziarno lakieru oraz podbija głębię koloru. Chroni powłokę lakierniczą przed blaknięciem spowodowanym promieniowaniem UV oraz zabezpiecza ją przed utlenianiem.

osoba myjąca samochód

Rodzaje powłok na lakier samochodowy

Wyróżniamy trzy podstawowe rodzaje powłok na lakier samochodowy: powłoki ceramiczne, powłoki hybrydowe oraz powłoki kwarcowe. Dzięki tym produktom nasz lakier samochodowy zostanie w pełni zabezpieczony przed uszkodzeniami. Co warto o nich wiedzieć?

Powłoki ceramiczne są dedykowane wymagającym klientom, którzy nie obawiają się wyższych inwestycji przeznaczonych na pielęgnację swoich pojazdów. Ceramiczne powłoki ochronne nie są dostępne w sprzedaży detalicznej. Konieczne jest więc udanie się do specjalistycznego studia, gdzie osoby wykwalifikowane przeprowadzą ten zabieg na naszym samochodzie. Tego rodzaju powłoka nadaje szklistość naszym pojazdom i podbija ich kolor, nadając im głębi. Ochrania również lakier przed drobnymi uszkodzeniami. Zabezpiecza nasz lakier przed mikrorysami czy działaniem tępych narzędzi. Dodatkowo ceramika wykazuje odporność na promieniowanie UV oraz agresywną chemię.

Powłoki kwarcowe stanowią jedno z tańszych rozwiązań, pozwalających na zabezpieczenie lakieru samochodowego. Istnieje wiele różnorodnych powłok kwarcowych na obecnym rynku sprzedaży, co pozwala każdemu na znalezienie czegoś dla siebie w rozsądnej cenie. Koszt tego rodzaju produktów rozpoczyna się od 200 zł. Kwarcowe powłoki znacznie lepiej zabezpieczają lakier niż tradycyjne wosk i są od niego trwalsze. Zazwyczaj utrzymują się one do 1 roku, zapewniając odpowiednią ochronę przed warunkami atmosferycznymi. Dają efekt hydrofobowy, przez co umożliwiają utrzymanie auta w czystości przed dłuższy czas. Dzięki temu twarda woda i inne brudy nie przylegają tak mocno do naszego pojazdu. Łatwiej jest też usuwać pozostałe zanieczyszczenia.

Powłoki hybrydowe stanowią twarde i bardzo trwałe powłoki, które doskonale chronią nasze auta. Ten rodzaj powłoki jest jakby połączeniem ceramiki z kwarcem. Doskonale uwydatnia ona głębię koloru naszego pojazdu i daje piękny efekt. Wykazuje właściwości hydrofobowe (czyli odpychania wody), co pozwala na dłuższe utrzymywanie pojazdu z czystości i tym samym rezygnację ze zbyt agresywnych środków myjących. Ochrona hybrydowa bardzo długo pozostaje w idealnej kondycji i chroni nawet zabezpiecza nawet przed niewielkimi odpryskami.

Powłoka ceramiczna: cena i opinie

Koszty powłok ceramicznych rozpoczynają się od około 1200 zł, a sięgają do około 4000 zł – jest to zależne od konkretnego pakietu usług oraz rodzaju ceramiki. Opinie na temat powłok ceramicznych w przeważającej większości są pozytywne. Klienci doceniają ich wysoką jakość, autentyczną ochronę, a także żywy kolor lakieru swoich pojazdów. Zwracają również uwagę na dużą trwałość i wspaniałe właściwości powłok ceramicznych. Dzięki ochronie ceramicznej zauważają, że podbity został kolor ich samochodu, a także posiada piękny połysk. Za duży atut uważa się przyjemność i łatwość pielęgnacji aut zabezpieczonych powłoką ceramiczną. Klienci dostrzegają również zanieczyszczenia i brudy nie przylegają zbyt intensywnie do karoserii pojazdów.  

Zobacz również