•   Czwartek, 22 lutego 2024
Blog

11 sposobów na wybranie idealnej obrączki ślubnej

Nasz przewodnik po zakupie obrączek pomoże Ci wybrać obrączkę, którą pokochasz.

Nadszedł czas, aby wybrać idealną obrączkę ślubną, która będzie z nią współgrać - a my mamy dla Ciebie całą pomoc, której będziesz potrzebować. Zanim powiesz "tak" idealnej obrączce, zapoznaj się z naszym przewodnikiem po wszystkich ważnych czynnikach, które należy rozważyć. Następnie po zapoznaniu się z poradnikiem polecamy sprawdzić ofertę obrączek na https://siudek.com.pl/obraczki-slubne/b_tmgm.

1. Zawęź wybór obrączek ślubnych

Diamenty lub kamienie szlachetne, platyna lub złoto - zawężanie opcji obrączek może wydawać się przytłaczające, ale nie panikuj. Po prostu zrób krok po kroku. Zacznij od stylu: Czy wyobrażasz sobie prosty zespół czy taki z ozdobami? Czy chcesz, aby obrączka ślubna była z tego samego metalu co pierścionek zaręczynowy? Czy uważasz, że Ty i Twój partner powinniście dopasować swoje pierścionki? Wypracować tego rodzaju pytania wcześniej, dzięki czemu można wyzerować na dokładnie to, czego szukasz, a następnie rozpocząć zakupy wokół.

2. Rozważ zakup pierścionka i obrączki razem

Jeśli wolisz być zaskoczony przez pierścionek zaręczynowy, to może nie działać, ale wiedząc, co zespoły iść z pierścionkiem zaręczynowym może pomóc w podjęciu decyzji. Na przykład, jeśli masz unikalne zaangażowanie pierścień, może chcesz proste, no-fuss zespołu, podczas gdy proste zaangażowanie pierścień może zadzwonić do dodanej iskry diamentu pavé zespołu. Pomyśl również o tym, jak pierścienie pasują do siebie. Jeśli planujesz nosić swoje zaangażowanie i pierścień ślubny obok siebie, 24/7, szukać konturu lub zespół cień zaprojektowany do zazębiania się z dopasowaniem zaangażowania pierścień. Jeśli planujesz nosić pierścionek zaręczynowy sam, możesz chcieć bardziej skomplikowanego stylu, który będzie wyglądał świetnie z lub bez pierścionka zaręczynowego. Porozmawiaj z jubilerem o znalezieniu opaski, która będzie współgrać z Twoim pierścionkiem (niektórzy mogą nawet stworzyć obie jednocześnie).

3. Zacznij poszukiwania pierścionka wcześnie

Kiedy już masz podstawowe pojęcie o tym, jaki rodzaj pierścienia chcesz, nadszedł czas na część zabawy: próbuje je na! Daj sobie co najmniej dwa do trzech miesięcy przed datą ślubu do sklepu pierścień. Będziecie potrzebować tego czasu na przeglądanie, badanie cen i ponowne sprawdzanie pierścionków, które wpadły Wam w oko. Jeśli macie serce nastawione na niestandardowy pierścionek, prawdopodobnie będziecie potrzebować jeszcze więcej czasu. I pamiętaj o tym: Dodatki, takie jak grawerowanie, mogą zająć do jednego miesiąca.

4. Zmieszaj wszystko

Nie martw się, jeśli lubisz platynę, a Twój partner lubi żółte złoto. Nie ma reguły, która mówi, że musisz wybrać ten sam metal, a nawet styl. Możesz pójść na kompromis z plecionymi opaskami, które łączą dwa metale razem lub po prostu są zupełnie inne - kluczem do znalezienia czegoś, co oboje kochacie jest wybór opasek ślubnych, które odzwierciedlają Wasze indywidualne style.

5. Ustal budżet

Sklep z założeniem, że wydasz około 3 procent całkowitego budżetu ślubnego na obrączki. W zależności od sprzedawcy, zwykły, 14-karatowy złoty lub prosty platynowy zespół może kosztować bardzo dużo. Zdobienia, jak diamenty lub grawerowanie, szybko doda się do kosztów, więc czynnik, że w budżecie, jeśli planujesz spersonalizować swoje pierścienie z tych dodatków. Cena grawerowania jest zazwyczaj oparta na liczbie znaków, użytej czcionki i czy jest grawerowana ręcznie czy maszynowo (ręcznie jest zazwyczaj droższa).

6. Miej na uwadze swój styl życia

Pamiętaj: będziesz nosić ten zespół każdego dnia, więc celem jest wybranie czegoś, co płynnie stanie się częścią Twojego życia. Jeśli uprawiasz sport lub grasz na instrumencie, smuklejszy pierścień z zaokrąglonymi krawędziami (nazywany odpowiednio "komfortowym dopasowaniem") może mieć najwięcej sensu. Jeśli pracujesz rękami, możesz poszukać prostego, solidnego metalowego pierścionka i unikać kamieni szlachetnych, które mogą się poluzować lub rzeźbień, które mogą uwięzić brud. Jeśli jesteś bardzo aktywny, wybierz platynę, która jest wyjątkowo trwała (w przypadku zarysowania, metal ulega jedynie przesunięciu i nie zużywa się).

7. Spróbuj czegoś innego

Możesz kochać pomysł plecionego rose gold pierścień lub diament wieczności zespół, ale po dotarciu do sklepu, spróbuj kilka pierścieni, które nie są na swojej tablicy inspiracji. Porozmawiaj z jubilerem, a następnie pozwól im na sugestie oparte na tym, co lubisz i nie wykluczaj niczego. Podobnie jak w przypadku sukien ślubnych, może skończyć się kochać coś, co nigdy nie myślałeś, że będzie. Nosić go wokół sklepu przez kilka minut i podczas gdy masz go na, spróbuj pisać i tekst jako test komfortu.

8. Myśl długoterminowo

Choć nie powinnaś obawiać się bycia modną, upewnij się, że styl, który wybierzesz, będzie czymś, co będziesz chciała nosić przez, powiedzmy, następne 40 lat. Tylko nie stresuj się zbytnio: Nie jesteś żonaty z pierścieniem i zawsze możesz wprowadzić do niego zmiany (dodać diamenty lub przejść z białego złota na platynę) później, aby zaznaczyć specjalną rocznicę.

9. Weź pod uwagę konserwację

Aby utrzymać zespół weselny z kamieniami czyste i musujące, trzeba będzie umyć i moczyć go w ciepłej wodzie sudsy, a następnie delikatnie szczotkować go z miękką szczoteczką do zębów lub brwi (zbyt dużo ciśnienia może poluzować kamienie z ich ustawienia), spłukać i pat go wysuszyć z miękką niestrzępiącą się szmatką. Brzmi to jak zbyt wiele zachodu? Możesz zdecydować się na bezproblemowy złoty lub platynowy pierścionek - po prostu przetrzyj go miękką, niestrzępiącą się szmatką (ircha działa dobrze) i możesz iść.

10. Właściwy rozmiar

Większość ludzi rzadko zdejmuje swoje zespoły weselne; noszą je przez lato, zimę, ćwiczenia, ciąże - wszystkie czasy, kiedy palce puchną i kurczą się od ciepła, zimna, retencji wody lub przyrostu masy ciała. Aby znaleźć odpowiedni rozmiar, który najlepiej przetrwa wszystkie te zmiany, zaplanuj ostateczne dopasowanie pierścionka w czasie, kiedy jesteś spokojny, a temperatura Twojego ciała jest normalna. Oznacza to, że nigdy nie powinieneś dokonywać ostatecznej przymiarki z samego rana (zatrzymasz wodę z poprzedniego wieczoru), zaraz po ćwiczeniach (palce puchną) lub gdy jest Ci bardzo gorąco lub zimno (co może powodować rozszerzanie i kurczenie się dłoni).

11. Sprawdź jakość

Kontrola jakości dotyczy wszystkich obrączek, nie tylko ślubnych. Upewnij się, że obrączka ma dwa znaki wewnątrz pasma: znak firmowy producenta (to dowodzi, że stoi on za swoją pracą) i znak jakości, 24K lub PLAT, na przykład (to dowodzi, że jakość metalu jest taka, jak mówi sprzedawca).

Zobacz również