•   Piątek, 12 lipca 2024
Blog

Alkohol izopropylowy do samochodu. Gdzie kupić i jak wykorzystać?

Alkohol izopropylowy jest doskonałym środkiem czyszczącym wykorzystywanym między innymi przez fanów motoryzacji. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ jest to doskonały preparat do czyszczenia auta. Gdzie kupić alkohol izopropylowy do samochodu? Jakie jeszcze zastosowania ma ten preparat? Alkohol izopropylowy do samochodu

Alkohol izopropylowy, w skrócie IPA, to substancja przez chemików zwana izopropanolem. Alkohol ten doskonale sprawdza się do czyszczenia różnych powierzchni. Świetnie usuwa również tłuste zabrudzenia. Z tego względu alkohol izopropylowy jest idealny do mycia samochodu. Najlepiej nadaje się do odtłuszczania powierzchni karoserii przed nałożeniem wosku lub powłoki ochronnej. Dzięki idealnemu oczyszczeniu alkoholem izopropylowym środki konserwujące zadziałają lepiej i będę utrzymywać się dłużej na powierzchni lakieru.

Alkohol izopropylowy sprawdza się również doskonale, kiedy musimy wyczyścić na przykład wyświetlacz radia, a nawet szyby samochodowe. Dzieje się tak, ponieważ alkohol izopropylowy nadaje się świetnie do czyszczenia szkła. To bardzo dobra wiadomość dla każdego, kto wie, że na takich powierzchniach często pozostają odciski palców, które wyglądają bardzo nieestetycznie.  

Dobrym sposobem na użycie alkoholu izopropylowego do mycia samochodu jest skorzystania z butelek z aromatyzerem. Wystarczy spryskać ściereczkę preparatem na i umyć karoserię lub szyb. Dzięki temu oszczędzamy produkt, jednocześnie utrzymując nasz samochód w czystości.

Jak wykorzystać alkohol izopropylowy?

Alkohol izopropylowy można wykorzystać również do innych materiałów. To jeden z lepszych środków do czyszczenia komputerów. Dzięki swoim właściwościom alkohol izopropylowy nie powoduje uszkodzenia urządzeń elektronicznych. Szybko odparowuje, nie pozostawiając po sobie śladu. Z tego względu za pomocą tego środka z łatwością wyczyścimy klawiaturę, ekrany i inne elementy sprzętu elektronicznego. Preparat doskonale usuwa kurz i tłuste plamy.

Co ciekawe, alkohol izopropylowy jest doskonałym środkiem do dezynfekcji. Preparat usuwa większość wirusów i bakterii z powierzchni, na której zostanie rozprowadzony. To naprawdę ważne w czasie pandemii koronawirusa, kiedy wszyscy staramy się jak najczęściej dezynfekować otaczające nas powierzchnie. Z powodzeniem można też dezynfekować ręce za pomocą alkoholu izopropylowego. Jednak należy go odpowiednio rozcieńczyć, gdyż w czystej formie może poważnie przesuszyć skórę. Ponadto alkohol izopropylowy od lat jest używany w kosmetyce, jako składnik niektórych farb do włosów albo kremów.

Co ważne, alkoholu izopropylowego nie powinniśmy używać w miejscach, gdzie nie może on swobodnie odparować. Więcej dowiesz się na https://sklep.motogo.pl/co-to-jest-alkohol-izopropylowy-ipa-i-do-czego-sie-go-wykorzystuje.

polerowanie samochodu

Alkohol izopropylowy: gdzie kupić?

Przed zakupem alkoholu izopropylowego trzeba zastanowić się, która wersja preparatu będzie najlepiej odpowiadać naszym potrzebom. W pierwszej kolejności należy sprawdzić zawartość alkoholu w danym produkcie. W ofercie sklepów internetowych można znaleźć środki o różnej zawartości alkoholu izopropylowego. Najskuteczniejsze są preparaty, w których ilość alkoholu jest zbliżona do 100%. Zapewnia to najlepsze odparowywanie i właściwości czyszczące.

Podczas wyboru odpowiedniego środka warto pamiętać również o tym, żeby sprawdzić, jak rozcieńcza się dany preparat. Do czyszczenia samochodu najlepiej używać czystego alkoholu izopropylowego lub rozadniać go w proporcji 1:1 z wodą destylowaną. W przypadku innych zastosowań wszystko zależy od naszych oczekiwań. Przykładowo, kiedy komponujemy płyn do dezynfekcji, zawartość alkoholu izopropylowego w roztworze powinna być na poziomie 60-70%.

Alkohol izopropylowy najlepiej zakupić w sklepach internetowych specjalizujących się w dziedzinie motoryzacji, na przykład w sklepie motogo.pl. To pozwoli nam na zakup najlepszego środka na bazie alkoholu izopropylowego z pewnego źródła oraz otrzymania konkretnego opisu produktu przed zakupem. Polecane artykuły to na przykład Cleanser IPA, który zawiera 99,9% alkoholu izopropylowego albo ADBL IPA, również o zawartości 99,9%.

Podsumowując, alkohol izopropylowy jest doskonałym środkiem czyszczącym do zadań specjalnych. Jest w pełni bezpieczny dla użytkownika oraz dla powierzchni, którą zamierzamy oczyścić. Doskonale sprawdza się przy czyszczeniu samochodu, jak również wielu sprzętów, zwłaszcza urządzeń elektronicznych i optyki. Alkohol izopropylowy jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które borykają się z tłustymi i uciążliwymi plamami na różnych nawierzchniach. Do tego świetnie sprawdza się jako środek do dezynfekcji.  

Zobacz również