•   Środa, 12 czerwca 2024
Sport

Ruch hazardowy związany z kryptowalutami odnotował trzykrotny wzrost w 2020 roku

Kryptowaluty w ciągu ostatnich kilku lat zyskały ogromną popularność. Nic zatem dziwnego, że właściciele internetowych kasyn wprowadzili na swoje strony gry, które obsługują tę formę płatności. Takie działania przyniosły im spore zyski, o których w swoim raporcie poinformowało SoftSwiss.

Kryptowaluty na wyżynach popularności

Jeszcze niedawno mało kto słyszał o kryptowalutach, a jeszcze mniej osób w nie inwestowało. Powodem był żmudny proces ich zdobywania, który trwał długo i nie przynosił sporych korzyści. Wszystko zaczęło się zmieniać w 2010 roku, kiedy to zaczęto do „wykopywania” stosować karty graficzne, co bardzo przyśpieszyło zdobywanie Bitcoina (który w tym samym roku po raz pierwszy przekroczył poziom 1 dolara). W dalszych latach Bitcoin notował kolejne wzrosty, lecz był on wciąż bardzo niepewny i wielu inwestorów bało się w niego inwestować.

Potężna zmiana nastąpiła w 2018 roku, gdy BTC sięgał okolic 20000 dolarów. Wprowadzone zostały wtedy pierwsze kontrakty terminowe na duże amerykańskie giełdy, takie jak CME oraz CBOE, co doprowadziło do stabilizacji rynku. W kolejnych tygodniach i miesiącach oglądaliśmy gigantyczny wzrost ceny Bitcoina, która aktualnie wynosi około dwustu tysięcy polskich złotówek. Tak wysoka cena oraz popularność kryptowalut odbiła się na rynku kart graficznych, które mają strasznie zawyżone ceny, a ich dostępność na magazynach również pozostawia wiele od życzenia.

Bitcoin oraz inne kryptowaluty, takie jak Ethereum czy Litecoin, cieszą się sporym zainteresowaniem również na rynku hazardowym. W internecie możemy znaleźć wiele stron, które oferują pokera, automaty, lub inne gry, gdzie możemy wchodzić za kryptowaluty. Sloty okazały się być najbardziej dochodowymi grami dla tych przedsiębiorstw, a to głównie za sprawą sporych szans na powiększenie funduszy. Większość slotów oferuje tak zwane jackpoty, które są niczym innym jak dodatkową pulą pieniędzy do wygrania (coś na wzór kumulacji), a wysokość jackpota przeważnie zależna jest od ilości gier i graczy. Wizja zdobyciu kilku dodatkowych milionów kusi wiele przedsiębiorstw, szczególnie te, które mają sporo kryptowalut w zanadrzu.

Raport SoftSwiss Game Aggregator 2020

SoftSwiss Game Aggregator współpracuje z ponad 70 studiami gier na całym świecie, dostarczając ponad 10000 różnych gier hazardowych, z których 3000 obsługuje kryptowaluty. Ich raport jest zatem sporządzony na podstawie naprawdę wielu przebadanych stron i gier, stąd też jego wiarygodność stoi na wysokim poziomie. Raport podaje, iż wartość ruchu związanego z hazardem kryptowalutowym względem 2019 wzrosła aż trzykrotnie. Co więcej, statystyki SoftSwiss Game Aggregator dodatkowo podkreślają, że kryptowaluty są obecnie aktywnie wykorzystywane na całym świecie, przy rosnącym zainteresowaniu w Kanadzie, Rosji i Ameryce Łacińskiej. Najpopularniejszą kryptowalutą jest oczywiście Bitcoin, który zagarnął sobie aż 90% rynku. Na drugim i trzecim miejscu znajduje się odpowiednio Ethereum i Litecoin, trzymając pozostałe 10%.

„Bitcoin nie jest już egzotyczny. W nadchodzących latach spodziewamy się, że jeszcze więcej studiów gier będzie wspierać kryptowaluty w swoich grach, a także operatorzy kasyn integrujących nowe metody płatności kryptograficznych dla swoich graczy” mówi Andrey Starovoitov, dyrektor operacyjny w SoftSwiss.

Obecnie nic nie wskazuje na to, aby rynek kryptowalut i wszystkie powiązane z nim branże miały w nagły sposób upaść. Wręcz przeciwnie, sporo prognoz wskazuje, że Bitcoin sięgnie niedługo granicy stu tysięcy dolarów. Dalsze inwestowanie w gry obsługujące kryptowaluty może się okazać genialne dla kasyn internetowych. Nowa generacja kart graficznych z serii 3000, która miała premierę pod koniec ubiegłego roku, może ponownie wywrzeć spory wpływ na ceny kryptowalut, gdyż ich wydobycie będzie jeszcze szybsze. Przyszłość kasyn internetowych rysuje się zatem w świetlanych barwach.

Zobacz również