•   Środa, 12 czerwca 2024
Sport

Jak działa smartwatch? Oto najpopularniejsze funkcje zegarków sportowych

Pytasz, czym są smartwatche? To inteligentne zegarki. Dzięki nim można łatwo znaleźć przydatne informacje. Dodatkową zaletą jest kompatybilność z telefonem. Ekran dotykowy smartwatcha umożliwia bezproblemową komunikację między telefonem a zegarkiem.

Można także sprawdzać godzinę i funkcje stopera. Możesz także śledzić swoje codzienne ćwiczenia, w tym liczbę przebytych kroków, pokonany dystans, spalone kalorie i monitorować swoją aktywność fizyczną. Nie musisz zabierać ze sobą telefonu, gdy idziesz pobiegać. Wystarczy, że założysz smartwatch na nadgarstek.

Pokażemy, jak działa smartwatch i co może zrobić, aby dostarczyć cennych informacji o naszym zdrowiu i codziennym życiu.

Jak zegarek liczy kroki?

Akcelerometr to czujnik, który wykrywa ruch nadgarstka i liczy kroki. Akcelerometr wykrywa położenie zegarka w danym momencie. Na podstawie ruchów nadgarstka oblicza liczbę wykonanych kroków.

Żyroskop to druga funkcja wbudowana w zegarek, służąca do liczenia kroków. Jest on dokładniejszy niż akcelerometr. Nie jest tak jak akcelerometr. Żyroskop mierzy ruch w trzech płaszczyznach, co pozwala na bardziej precyzyjne obliczenia.

Należy pamiętać, że funkcja krokomierza oblicza kroki także na podstawie danych o użytkowniku, które są oparte na danych wprowadzonych do smartwatcha. Dane te obejmują dane dotyczące płci, wzrostu i wagi.

Jak zegarek mierzy odległość?

Chcesz zmienić przebytą odległość, ale nie wiesz, jak zegarek to robi. Smartwatch działa w taki sam sposób, jak liczenie kroków. Wykorzystuje akcelerometr i żyroskop, w zależności od tego, jaki jest to inteligentny zegarek sportowy. Oblicza dystans, który należy pokonać, na podstawie standardowej długości kroków i informacji o użytkowniku. Jest to normalne, że smartwatche mają pewien margines błędu. Dzięki tym danym modele mogą również obliczać ilość spalonych kalorii.

Jak zegarek liczy kalorie

Inteligentne zegarki mają wbudowane akcelerometry i żyroskopy, które można wykorzystać do liczenia kroków i mierzenia odległości. Urządzenia te nie są jedynymi, które są potrzebne do obliczania liczby utraconych kalorii. Korzysta z nich wielu producentów smartwatchów. Są to:

  • Algorytm, który mierzy tempo i dystans. Obliczenia są wykonywane na podstawie informacji o wzroście i wadze. Ta opcja zwykle nie obejmuje paska do pomiaru tętna.
  • Na podstawie tętna algorytm oblicza liczbę spalonych kalorii. Opcja ta jest często dostępna, jeśli zegarek jest wyposażony w czujnik tętna. Uwzględnia ona również intensywność treningu.
  • Algorytm Firstbeat 1., 2. i najnowszej generacji (Garmin i Polar) - do obliczeń wykorzystuje się informacje o wadze i wzroście, a także tętno i prędkość oraz maksymalny pobór tlenu przy maksymalnym wysiłku (VO2max).

W jaki sposób zegarek mierzy ciśnienie krwi?

Smartwatche, czyli zegarki, które monitorują naszą aktywność i mierzą puls, to świetny sposób na kontrolowanie swojego stanu zdrowia. Pasek ma kompatybilny, wbudowany czujnik tętna. Zakładkę odpowiedzialną za pomiar pulsu znajdziesz po odwróceniu zegarka do góry nogami. Jak to się dzieje?

Dowiedz się więcej o smartwatchach wchodząc nahttps://smartwatchebeztajemnic.pl/

smartwatch

Specjalny moduł z diodami, czujnikiem i innymi elementami może być użyty do określenia stanu Twojej hemoglobiny. W ten sposób można sprawdzić natlenienie lub niedotlenienie hemoglobiny za pomocą światła widzialnego i podczerwonego (wytwarzanego przez dwie diody) - oświetlając nadgarstek. Dzięki temu urządzenie może mierzyć ciśnienie krwi i puls, a także oceniać ilość tlenu transportowanego przez krew za pomocą czujnika, który rejestruje światło odbite. Smartwatch opiera się zarówno na spektroskopii, jak i na świetle odbitym.

W jaki sposób zegarek monitoruje sen?

Technologia nadgarstkowego pomiaru tętna (WHR), która wykorzystuje diody LED i akcelerometr, jest podobna do pomiaru ciśnienia krwi. Zegarek, który monitoruje sen, może wykrywać aktywność dzięki temu czujnikowi. Ruchy zegarka. Do określenia długości snu potrzebne są dwa elementy danych. Chodzi o to, kiedy kładziesz się spać każdej nocy i kiedy najczęściej się budzisz. Pozwoli nam to określić fazę NREM (faza snu głębokiego) i REM (faza REM), które są okresami wzmożonej aktywności mózgu (marzenia senne) oraz kiedy możemy się obudzić w nocy.

Smartwach estimate może obliczyć monitorowanie snu. Na dokładność pomiaru może mieć wpływ m.in. to, jak często i jak dużo użytkownik porusza się podczas snu.

Jak monitorować swoje wyniki?

Smartwatche są często nazywane inteligentnymi zegarkami. Zostały one zaprojektowane tak, aby zadowolić szerokie grono konsumentów i pomóc im dbać o siebie. Kolejna rzecz, o której warto wspomnieć? Należy wspomnieć, że zegarki te mogą łączyć się ze smartfonami za pomocą technologii Bluetooth, NFC lub aplikacji mobilnych. Użytkownik będzie mógł przeglądać i porównywać wyniki w łatwo dostępnym formacie. Będą one również zapisywane każdego dnia. Mamy nadzieję, że jesteście równie przekonani do inteligentnych zegarków - smartwatchy.

Zobacz również