•   Piątek, 12 lipca 2024
RTV & AGD

Jak śledzić telefon - Instrukcje dla Android lub iphone


Prawie wszystkie smartfony mają opcję śledzenia telefonu. Jak to zrobić? Możemy skorzystać z opcji oferowanych przez producenta lub operatora, aby zlokalizować nasze urządzenie mobilne. Istnieje jednak wiele innych sposobów. W poniższym artykule przedstawimy instrukcje, jak szybko zlokalizować urządzenia z systemem Android oraz Apple. Czytaj więcej na: https://lokalizo.pl

W jakich sytuacjach śledzenie telefonu może okazać się przydatne?

Wiedza o tym, jak zlokalizować smartfon i czy można go namierzyć, może okazać się bardzo przydatna. Jest to szczególnie pomocne, gdy telefon zostanie zgubiony lub skradziony. Funkcja ta może być również pomocna, jeśli telefon zostanie pozostawiony w innym pomieszczeniu, a Ty o nim zapomnisz.
Ważne jest, aby pamiętać, że namierzanie telefonu pozwala nam zlokalizować tylko urządzenie, a nie kartę SIM. Jest to zależne od lokalizatora GPS/aplikacji, która została wgrana na telefon i pozwala na szybkie zlokalizowanie urządzenia.

Jak namierzyć urządzenie mobilne?

Jak już wspomnieliśmy, istnieje wiele możliwości namierzania telefonu. Wszystko zależy od oprogramowania i opcji dostępnych u operatora.

Jak namierzyć telefon z systemem Android?

Oprogramowanie Androida ma możliwość lokalizowania urządzeń, a także zdalnego blokowania, wylogowywania i czyszczenia danych. Jak można namierzyć smartfon z systemem Android?

Po pierwsze, zaloguj się na swoje konto Google i przejdź do strony "Znajdź telefony". Można to zrobić za pomocą tabletu lub komputera.

Przyjrzyjmy się opcjom i wybierzmy urządzenie, które chcemy zlokalizować. Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj: Namierzanie telefonu

iphone

Jeśli w naszym telefonie jest włączona opcja lokalizacji GPS, to będzie on wyświetlał swoją lokalizację na mapie. Jeśli GPS jest wyłączony, nadal będziemy mogli zlokalizować nasz sprzęt, ale z mniejszą dokładnością.

Pojawi się również IMEI, czyli indywidualny numer identyfikacyjny GMS. Indywidualny numer identyfikacyjny GMS. Tę informację możemy wykorzystać do zgłoszenia operatorowi chęci zablokowania naszego urządzenia w przypadku kradzieży.

Jak mogę śledzić mojego iPhone'a?

Podobnie jak urządzenia z systemem Android, urządzenia Apple zostały wyposażone w aplikację, która ułatwia namierzanie telefonu.

Aby móc zlokalizować urządzenie, należy mieć włączoną opcję "Znajdź mój iPhone".

Jeśli nie zrobiliśmy tego przed utratą telefonu, możemy go zabezpieczyć zmieniając hasła lub zgłaszając się do operatora.

Opcja lokalizacji została jednak wyłączona

Dane urządzenia wprowadzamy na stronie iCloud. Jeśli wszystko się zgadza, lokalizacja telefonu zostanie wyświetlona na mapie. Włączenie dźwięku może ułatwić jego lokalizację.

Jeśli posiadamy urządzenie Apple, które nie jest wymienione powyżej, możemy go użyć do zlokalizowania naszego telefonu. W tym celu użyjmy "Locator". Na mapie zobaczymy lokalizację urządzenia jak na pierwszej trasie.

Jakie inne metody można wykorzystać do lokalizowania telefonów komórkowych?
Zewnętrzne aplikacje i oprogramowanie antywirusowe również mogą być użyte do zlokalizowania zagubionych urządzeń mobilnych. Należy uważać na strony internetowe, które obiecują podanie dokładnej lokalizacji sprzętu w zamian za niewielką opłatę. Warto zapoznać się z opcjami udostępnianymi przez producenta lub operatora telefonu.

Przejdź na: https://lokalizo.pl/jak-namierzyc-telefon-bez-wiedzy-wlasciciela

Zobacz również