•   Niedziela, 26 maja 2024
Blog

Jak działa kominek gazowy?

Kominki gazowe mogą być zasilane zarówno gazem ziemnym, jak i miejskim. Są to zdecydowanie nieliczne kominki, w których gaz miejski został zainstalowany w domach. Obecnie jednak większość instalacji wykorzystuje gaz z butli. Dzieje się tak głównie dlatego, że koszty instalacji gazu w domu przekraczają racjonalność rzeczywistego zużycia gazu przez kominek gazowy.

Ważne jest, aby zdawać sobie sprawę z tego, jaki rodzaj gazu może być podłączony do domu. Należy zawsze upewnić się, że kominek gazowy jest instalowany przez licencjonowanego hydraulika, który posiada certyfikat do instalacji kominków gazowych.

Sterowanie kominkiem gazowym

Nasze nowoczesne kominki gazowe są sterowane za pomocą dołączonego pilota i mogą być połączone z aplikacją na Twoim smartfonie. Oznacza to, że możesz leżeć na kanapie podczas rozpalania w kominku. Możesz kontrolować wielkość płomieni w kominku oraz zwiększać lub zmniejszać efekt cieplny.

Kiedy chcesz uruchomić kominek gazowy, możesz to zrobić naciskając na pilota. Po użyciu pilota, płomienie zaczną się po kilku sekundach. To jest inteligentne i proste! Możesz również wyłączyć kominek gazowy, gdy nie chcesz, aby już działał. Nie czekaj, uruchom swój kominek z kanapy i ciesz się płomieniami od razu!

Kominek gazowy i jego funkcje

Kominek gazowy jest zamknięty ze wszystkich stron - albo szybą, albo materiałem, z którego jest wykonany. Można go kupić z widokiem płomieni ze wszystkich stron lub pod wybranym kątem. Sam kominek ma swój własny obwód, który jest podłączony do zrównoważonego wyciągu, który dodaje tlen do kominka i usuwa spaliny z ognia.

Jak napisano w powyższym rozdziale, kominek gazowy jest zasilany gazem poprzez przyłącze w domu lub poprzez zwykłą butlę gazową.

stopy ogrzewające się przy biokominku

Nowoczesny kominek gazowy do zabudowy

Kominki gazowe są atrakcyjnym rozwiązaniem w nowoczesnym budownictwie. Wykończenie nowego budownictwa stało się bardzo popularne. Domy te spełniają wysokie standardy izolacyjne, dlatego kominek gazowy jest bardziej niż wystarczający do ogrzewania domu. Jest to zatem dobry wybór dla nowoczesnego budynku, ponieważ istnieje wiele możliwości aranżacji wnętrza.

Kominek gazowy nie wymaga komina, lecz wyciągu, który może być zamontowany zarówno poziomo, jak i pionowo. Wywietrznik ten może wychodzić zarówno przez fasadę, jak i na dach. Dlatego też mają Państwo stosunkowo dużą swobodę, jeśli chodzi o możliwości aranżacji wnętrz.

Istnieją pewne zasady, których należy przestrzegać przy montażu kominka gazowego, są one określone przez krajowe przepisy gazowe. Zawsze upewnij się, że Twój kominek gazowy spełnia wymagania krajowych przepisów gazowych. Są one zazwyczaj publikowane przez Urząd Bezpieczeństwa w Twoim kraju.

Kominek gazowy i klimat wewnętrzny

Ponieważ kominek gazowy jest zamknięty z przeszklonymi bokami i wyposażony we własny obieg, nie ma on wpływu na klimat wewnętrzny w domu. Dzieje się tak dzięki prawnie zrównoważonemu wyciągowi, który dostarcza tlen do kominka i odciąga spaliny w drugą stronę. Jest to duża zaleta w nowszych domach, w których zainstalowane są automatyczne systemy klimatyczne i systemy recyklingu.

Zobacz również