•   Niedziela, 26 maja 2024
Odzież

Jak ubierać dzieci na wiosnę?

Wiosna bywa nieprzewidywalna i potrafi zaskoczyć! Pewnie nie raz doświadczyłaś niespodziewanego deszczu. Czasami dobór odpowiedniego stroju do pogody może być trudny. Jak ubrać dzieci na wiosnę? To zagadka... My to zrobimy, choć Twój maluch Ci nie powie. Mamy kilka wskazówek, które pomogą Ci przygotować malucha do wiosennego spaceru.

Jak ubrać dziecko na wiosenny spacer? O tym zadecyduje pogoda!

Nie ma jednego słusznego sposobu na ubieranie dzieci na wiosnę. Pogoda potrafi płatać figle w wyborze ubrań dla dzieci. Pediatrzy zalecają jednak, aby zrezygnować z ciężkich kurtek i płaszczy. Lepszym rozwiązaniem jest warstwowe ubieranie dzieci. Cebula. Możesz zdjąć sweter lub kurtkę, jeśli dziecku zrobi się za gorąco. Zawsze możesz włożyć do wózka dodatkowy koc lub serwetkę, jeśli nie jesteś pewna, w co się ubrać. Dzięki temu będziesz przygotowana na każdą zmianę pogody.

Dobrze jest wiedzieć:

Czy chcesz wiedzieć, czy temperatura Twojego dziecka jest zbyt wysoka lub zbyt niska? Nie przejmuj się sprawdzaniem jego rąk czy stóp. Dotknij szyi lub karku. Jeśli dziecko czuje się spocone, warto, abyś zdjęła jedną warstwę ubrania i upewniła się, że temperatura ciała ustabilizowała się.

Czy jesteś już przygotowany na wiosnę? Zamówienia dotrą w jedną chwilę dzięki kurier Otwock.

Jak ubrać dziecko na wiosenny spacer, kiedy słońce świeci, a skóra jest delikatna. Zwróć uwagę na temperaturę. Prawdopodobnie w Twoim domu jest ona nieco wyższa niż 20. Zamiast bluzy wolisz założyć lekką koszulkę. Nie przegrzewaj swojego dziecka. Może to doprowadzić do przeziębienia, a nawet osłabienia układu odpornościowego.

Temperament ma znaczenie, czyli jak ubierać dzieci na wiosnę

Zapewne słyszałaś już przestrogę matki: Nie biegaj, bo się spocisz! Jest to naturalna reakcja organizmu. Jednak nie zawsze musi się to skończyć katarem czy gorączką. Jak ubrać dziecko na wiosenny spacer, by nie było mu za gorąco? Po pierwsze, obserwuj swojego malucha. Jeśli maluch jest aktywny i bawi się w parku z innymi dziećmi, nie bój się zdjąć mu na jakiś czas kurtki. Musisz mieć pewność, że dziecku nie jest zbyt zimno. Ułatwi to sprawę w pierwszych latach życia. Zakładaj okrycie wierzchnie, gdy nadejdzie czas powrotu do domu. Dobrej jakości ubrania pozwolą na prawidłowe przepuszczanie powietrza.

Warto wiedzieć:

  • Jeśli Twoje niemowlę jest w wózku, a Ty jesteś mamą, możesz mu dołożyć jedną warstwę odzieży. Ta metoda jest skuteczna tylko wtedy, gdy ubierasz się odpowiednio do pogody. Jeśli będzie Ci za ciepło, Twojemu dziecku będzie jeszcze goręcej.
  • Rozumiemy, że zależy Ci na wygodzie Twojego dziecka. W końcu jest ono Twoim jabłuszkiem. Ale pamiętaj, że ruch jest dobry dla zdrowia. Być może nasze mamy zastanawiały się, jak ubrać swoje dzieci na wiosnę. Czy odczuwacie tego konsekwencje? Bo my nie!

Chroń swoją głowę - jaką czapkę dla dziecka wybrać?

PO PROSTU ZAŁÓŻ COŚ NA GŁOWĘ! To jedna z tych matczynych próśb, które po tylu latach wciąż się pamięta. Mamy często zastanawiają się jaka jest najlepsza czapka wiosenna dla ich noworodków. Szukasz ofert różnych firm? Odwiedź https://wotwocku.info/firmy

Ciekawostka

Okazuje się, że 70% ciepła ucieka przez głowę. Ważne jest, aby wiedzieć kiedy i jaką czapeczkę wybrać dla swojego dziecka.

Lekkie nakrycie głowy wykonane z wysokiej jakości materiału, takiego jak bawełna, jest dobrym rozwiązaniem, jeśli temperatura jest wyższa niż 15. Klapka na uszy", klasyczny styl, ochroni uszy przed zimnym wiatrem. Aby zaoszczędzić pieniądze i zwiększyć przestrzeń w szafie, możesz wybrać model dwustronny, jeśli Twoje dziecko lubi zmieniać swoje ubrania.

Dopasowana chusta na głowę może być świetną opcją, która ochroni Cię przed słońcem latem.

Jaka czapka jest najlepsza na temperatury powyżej 20 stopni? Najlepiej nie mieć żadnej, nawet dla noworodków! Infekcje uszu nie są czymś, czym powinnaś się martwić. Ciepły wiatr nie spowoduje infekcji. Za kilka lat Twoje dziecko samo zdecyduje, czy chce mieć czapkę. Prawdopodobnie pozbędzie się jej, mimo Twoich próśb.

Więcej artykułów i porad znajdziesz na https://wotwocku.info/.

Zobacz również