•   Niedziela, 26 maja 2024
RTV & AGD

Mała wyciskarka do soków na kuchenny blat

Wyciskarki do soków od kilku lat biją rekordy popularności. Coraz więcej osób zauważa konieczność zmiany swojego dotychczasowego żywienia i pragnie wprowadzić pozytywne zmiany. Picie soków świeżo wyciskanych, a tym samym spożywanie zdecydowanie większej ilości owoców oraz warzyw niż dotychczas, z pewnością przyczynia się do poprawienia kondycji swojego organizmu. Na rynku do wyboru są sokowirówki oraz wyciskarki. Pierwsze urządzenie jest stosunkowo tanie, ale za jego pomocą uzyskuje się sok o niższych wartościach odżywczych, dość mocno napowietrzony i przeznaczony do natychmiastowego spożycia. Dzięki wyciskarce sok natomiast nie traci swoich wartości odżywczych i można w niej przetwarzać także niezwykle bogate w witaminy oraz minerały warzywa liściaste - szpinak, nać pietruszki itp.

Wyciskarka do soków w małej kuchni

Jak znaleźć optymalne miejsce na wyciskarkę, jeśli do dyspozycji ma się jedynie małą kuchnię? W gruncie rzeczy nie jest to wcale tak trudne zadanie, jak początkowo mogłoby nam się wydawać. Obecnie wyciskarka do soków nie musi posiadać gigantycznych gabarytów, aby oferować użytkownikowi swoje podstawowe możliwości. Coraz częściej producenci stawiają na produkcję mniejszych modeli, idealnych dla osób ceniących sobie funkcjonalne rozwiązania. Jeśli poszukujemy takiego produktu, to warto zwrócić swoją uwagę na wyciskarkę Hurom H100s. Tego typu wyciskarka do soków umożliwia przetwarzanie zarówno miękkich, jak i twardych owoców oraz warzyw. Zastosowany został w niej mechanizm, który jest pozbawiony ostrz. Dlatego też sok ma zdecydowanie lepszy smak, ma mnóstwo wartości odżywczych i się nie utlenia. Można spożyć go nie tylko bezpośrednio po przygotowaniu, ale również dobę później. To wygodne rozwiązanie jeśli chcemy zrobić sok przykładowo wieczorem, a rano zabrać go ze sobą do pracy. Model ten posiada również podwójne filtrowanie. Dzięki takim nowoczesnym filtrom, sok jest wyciskany niemalże do ostatniej kropli.

Dlaczego owoce oraz warzywa nie tracą swoich wartości odżywczych po przetworzeniu w wyciskarce? Ponieważ działa ona na bardzo wolnych obrotach. W ten sposób nie podgrzewają się jej poszczególne elementy i tym samym temperatura nie zabija witamin. Tym przede wszystkim różnią się nowoczesne wyciskarki wolnoobrotowe oraz sokowirówek.

Hurom H100s posiada w dolnej części specjalne zatrzaski, dzięki którym następuje wzrost ciśnienia. To ciśnienie natomiast powoduje, że sok skutecznie jest oddzielony od reszty włókien, które później można szybko wyrzucić do kosza lub kompostownika.

mycie wyciskarki do soków Hurom H100S

Jak wygląda natomiast mycie takiej wyciskarki? Jest ono niezwykle proste, a poszczególne elementy można łatwo odkręcić i następnie poskładać. To co trzeba zrobić po każdym użytkowaniu to umyć wałek ślimakowy, misę oraz filtry. Wszystko to można zrobić po bieżącą wodą. Pozostając przy temacie filtrów warto nadmienić, że w zestawie znajdują się aż trzy wymienne opcje. Jeden z filtrów służy do uzyskiwania soków klarownych, kolejny do soków gęstych, a trzeci to specjalna końcówka umożliwiająca przygotowywanie lodów.

Jakie są wymiary wyciskarki? To kwestie najbardziej interesujące użytkownika wtedy, gdy ma niewiele miejsca w swojej kuchni. Sama wyciskarka ma jedynie 21 cm wysokości. Dostępna jest w trzech kolorach: białym, czarnym oraz czerwonym. Jej budowa jest niezwykle smukła, dlatego też można umieścić ją nawet na stałe na blacie kuchennym, a na pewno nie zabierze nam ona zbyt dużo miejsca. Jej niepowtarzalny design to nie tylko puste frazesy marketingowe. Wszystko to zostało poparte licznymi nagrodami, które ten model wyciskarki uzyskał właśnie w tych kategoriach. Ponadto uznanie zyskała również trwałość urządzenia oraz jego dużą funkcjonalność. W końcu nie w każdej wyciskarce prócz soku, można przygotować dla swojej rodziny również zdrowe owocowe sorbety.

Wyciskarka do soków to zakup na długie lata, dlatego nie warto zrażać się stosunkowo wysoką ceną. Jest ona wynikiem zastosowania najnowocześniejszych technologii, ale również i świetnej jakości materiałów. Takie modele jak Hurom H100s, to efekt długoletniej pracy i wsłuchiwania się w potrzeby konsumentów. Zakupów warto dokonywać na stronach zaufanych, wprost od producenta.

Zobacz również