•   Piątek, 12 lipca 2024
Odzież

Trendy modowe na 2021 rok.

Co się teraz stanie z modą? Zadaję sobie to pytanie, bo promocje sprzedaży, podmuchy PR, a nawet zaproszenia na trunk show (naprawdę?) wpadają do mojej skrzynki odbiorczej. Problemy z modą długo poprzedzają pandemię. Szybsze niż kiedykolwiek cykle sprzedaży detalicznej i domy towarowe pękające w szwach z głębokimi dyskontami od pewnego czasu wydzielają zapach zgnilizny. Covid-19 zmusza modę do zrzucenia dużej części jej ciężaru własnego.  Wraz z szaleństwem detalistów wielu marek, takich jak Barneys, i naciskiem na ograniczenie sezonowych kolekcji w całej branży, mamy nadzieję, że projektanci będą mieli siłę przetargową do przyjęcia powolnych praktyk mody. Następne kilka lat będzie bolesnym okresem wzrostu, ale mam nadzieję na światło na końcu tunelu.

Spędziłam ten rok na zastanawianiu się nad zmianami w branży mody i nad tym, co przyniesie przyszłość, a jednocześnie przechodziłam własny kryzys mody. Z moim kalendarzem towarzyskim wyczyszczonym i zamkniętym na klucz, po prostu nie miałam na sobie swoich ubrań. W ciągu ostatnich kilku miesięcy moja garderoba zawęziła się do małej rotacji bluz, elastycznych spódnic w talii, spodni dresowych z plisą i sukienek domowych typu tent-like. Nie nazwałbym jej noszeniem na stojąco, "ubrania domowe" byłyby bardziej dokładne. Nadal noszę specjalny kawałek, na przykład czerwoną, jedwabną spódnicę Kenzo do biegania na kostce z jedną z moich bluz, kiedy z mężem siedzimy w salonie na koktajlu (nasz nowy rytuał wygnańców nostalgii za szczęśliwe godziny). Kiedy kwarantanna w końcu się skończy, będę szczęśliwa mogąc zrezygnować z domowych ubrań, z których przez rok ledwo co się przebrałam, ale będę niechętnie rezygnować z komfortu, na jaki mnie stać.

Chcę ubrań, które będą wygodne i łatwe do zamieszkania, ale będą czuć się wyjątkowo. Od dłuższego czasu obserwujemy, jak moda staje się bardziej casualowa i myślę, że moda najlepiej współgra z tym, jak ludzie żyją swoim prawdziwym życiem. Dużo myślałam o tym, co chcę nosić w najbliższej przyszłości i mam kilka pomysłów na to, co jest dla mnie najlepsze. Ważne jest dla mnie posiadanie wielu bluz i spódnic z elastyczną talią. W tym roku coraz bardziej interesują mnie trampki. Ważne jest też, aby ubrania były zabawne. Życie w kwarantannie jest nudne, więc ubrania muszą nabrać luzu. Bardziej niż kiedykolwiek ubieramy się dla siebie i tylko dla siebie. Muszę to policzyć!

Zobacz również