•   Piątek, 12 lipca 2024
RTV & AGD

Najlepsze gadżety ogrodowe na 2021.

W miarę przechodzenia do następnej dekady, trend wzrostowy będzie się utrzymywał. W miarę jak coraz więcej ludzi będzie dostrzegać mądrość w uprawianiu własnej żywności przez cały rok, spodziewamy się wzrostu sprzedaży naszych polytunnelli. Polytunnel może znacznie ułatwić hodowlę własnych świeżych produktów przez cały rok. Ale polytunnel nie jest jedynym elementem, który może ułatwić ogrodnikom uprawiającym własne owoce, warzywa, kwiaty i zioła.

Eko-przyjazne komposty i ściółki


Tworzenie własnych kompostów i ściółek może być świetnym sposobem na oddanie. Może pomóc w utrzymaniu zdrowego i odpornego ekosystemu ogrodowego. Ale w 2020 roku ogrodnicy mogą również wybierać z coraz bardziej zaawansowanej technologicznie gamy kompostów przyjaznych dla środowiska. Opcje etyczne, jeśli nie można włączyć własnych:

Technologia i know-how w zakresie tworzenia kompostów beztorfowych i ekologicznych ściółek będą w nadchodzącym roku nadal rosnąć w siłę.

Aplikacje ogrodnicze


Innym ważnym trendem jest rosnąca łączność w świecie ogrodnictwa. Coraz więcej, wzrost i technologia idą w parze. Istnieje szereg aplikacji dla iOs i androida. Pozwalają one ogrodnikom uprawiającym swój ogród na łączenie się z innymi ogrodnikami. Pozwalają im również na identyfikację roślin, poznanie ich ogrodów i roślin, które uprawiają. Co więcej, mogą zaoferować ogrodnikom inspirację i pomóc w dobrym projektowaniu ogrodów.

Najlepsze gadżety ogrodnicze i technologia dla rosnącej wojny o tworzywa sztuczne
Innym ważnym trendem w ogrodnictwie w 2020 roku jest odejście od jednorazowego użytku lub wyrzucania tworzyw sztucznych. W miarę jak coraz więcej ludzi odchodzi od plastikowych przedmiotów w doniczkach z roślinami na rzecz bardziej zrównoważonych opcji, do najlepszych gadżetów ogrodniczych należą:

Biodegradowalne doniczki roślinne


W miarę jak konsumenci odchodzą od plastikowych pojemników, przedsiębiorstwa opracowują szereg nowych i innowacyjnych rozwiązań w zakresie roślinnych doniczek ulegających biodegradacji. Te przyjazne dla środowiska, naturalne doniczki mogą być wykonane z wielu różnych rzeczy, w tym z kokosów, łusek, papieru/tektury i bambusa.

Blokery glebowe


Innym sposobem jest całkowite zrezygnowanie z doniczek i zdecydowanie się na wykonanie bloków glebowych za pomocą jednego z szeregu blokad glebowych, które są na rynku. Zainteresowanie wysiewem i uprawą sadzonek bez doniczek ma wzrosnąć w 2020 roku.

Najlepsze gadżety ogrodnicze i technologie dla trendów ogrodniczych przyjaznych dla dzikiej przyrody
Wraz ze wzrostem troski o globalną różnorodność biologiczną coraz więcej osób zastanawia się, w jaki sposób mogą one przyciągnąć dziką przyrodę do swoich ogrodów. Wiąże się to z sadzeniem roślin przyjaznych dla dzikiej przyrody, tworzeniem siedlisk i ogrodnictwem ekologicznym. Jednak coraz więcej ludzi chce nie tylko przyciągać dziką przyrodę, ale także monitorować bioróżnorodność w swojej przestrzeni. Najlepsze gadżety i technologie ogrodnicze dla ogrodów przyjaznych dla dzikiej przyrody obejmują:

Czujniki i kamery Garden Wildlife


Innowacyjne, nowe czujniki dzikich zwierząt i tanie kamery zdalne ułatwiają ogrodnikom bardziej niż kiedykolwiek wcześniej zorientowanie się, które stworzenia odwiedzają w 2020 roku. Zestawy malinowe umożliwiają nawet ogrodnikom tworzenie własnych urządzeń monitorujących dziką przyrodę. Taki sprzęt z pewnością stanie się bardziej popularny w ciągu najbliższego roku.

Technologia łańcuchów blokowych


Za kulisami, kolejną interesującą rzeczą w dziedzinie zrównoważonego rozwoju i różnorodności biologicznej jest technologia łańcuchów blokowych. Technologia łańcuchów blokowych, od dawna wykorzystywana do handlu kryptokurrency, znajduje obecnie wiele innych zastosowań. Zastosowania te obejmują szereg istotnych dla ogrodników zastosowań - w tym monitorowanie bioróżnorodności, gromadzenie i rozpowszechnianie danych o gatunkach inwazyjnych oraz zarządzanie zasobami naturalnymi.

Najlepsze gadżety ogrodnicze i technologie dla małych ogrodów


Innym ważnym trendem w ogrodnictwie jest ogrodnictwo na małych powierzchniach. Ponieważ coraz więcej ludzi trafia do miast, w których są tylko małe ogrody lub w ogóle ich nie ma, coraz ważniejsze staje się efektywne wykorzystanie przestrzeni uprawowej. Inne najlepsze gadżety i technologie ogrodnicze na rok 2020 to inteligentne rozwiązania dla małych powierzchni, takie jak:

Zestawy do hydroponiki małoskalowej


Hydroponika (uprawa roślin w wodzie, a nie w ziemi) może być świetnym rozwiązaniem dla małych przestrzeni - wewnątrz i na zewnątrz. Coraz częściej istnieje szeroka gama małych zestawów hydroponicznych w ofercie, która pozwala ogrodnikom hydroponicznym zacząć z niewielkim nakładem finansowym. Zapoznaj się z hydroponicznym plantatorem roślin Alicji Patanowskiej na prosty, ekologiczny gadżet, który pozwala rozpocząć uprawę hydroponiczną.

Ogrody pionowe z samodzielnym nawadnianiem


Ogrody pionowe w ciągu ostatnich kilku lat były modnym elementem ogrodów. Jednak wraz z pojawieniem się coraz większej liczby małych ogrodników, którzy spróbują uprawiać swoje własne, samonaprawiające się ogrody pionowe, w 2020 r. będą szalały. Te samonaprawiające się małe rozwiązania dla ogrodów oferują wspaniałe rozwiązanie nie tylko dla tych, którzy nie mają zbyt wiele miejsca, ale także dla tych, którzy chcą mieć opcję niskiej konserwacji, która będzie pasować do ich ruchliwego życia.

Najlepsze gadżety ogrodnicze i technologie dla zewnętrznych trendów kuchennych


Innym ważnym trendem w ogrodzie, który ma się utrzymać w 2020 roku, jest gotowanie na wolnym powietrzu. Coraz częściej postrzegamy nasze ogrody jako przedłużenie domu. Przestrzenie na zewnątrz i wewnątrz budynków stają się coraz bardziej mieszane i łączone. Ogrody stają się prawie jak dodatkowe pokoje do domów. Gadżety kuchenne i technologia Outdoor są najlepszym wyborem dla ogrodników w 2020 roku. Dodanie udogodnień do gotowania jedzenia, które jesz na zewnątrz, umożliwia tym, którzy uprawiają swoje własne, przygotowywanie i gotowanie własnych pysznych produktów również na zewnątrz.

Grille na podczerwień


Grille na podczerwień są bardziej ekologiczną alternatywą dla tradycyjnych grilli gazowych. Stają się one popularną opcją dla kuchni zewnętrznych. Szybko się nagrzewają i szybko gotują jedzenie. Oznacza to, że są one interesującą opcją dla entuzjastów gotowania na wolnym powietrzu.

Piekarniki słoneczne


Inną ciekawą opcją dla tych, którzy lubią gotować na wolnym powietrzu są piece słoneczne. Istnieje możliwość wykonania własnego podstawowego piekarnika słonecznego do ogrodu. Ale istnieje również szereg zaawansowanych technologicznie urządzeń do gotowania na słońcu i gadżetów na rynku.

Oczywiście, zawsze pojawiają się nowe gadżety i technologie ogrodnicze. Jako zapalony ogrodnik, nie zawsze możesz nadążyć za najnowszymi osiągnięciami. Ale bądźcie Państwo na bieżąco z trendami i upewnijcie się, że nie pozostajecie w tyle. Połączenie tradycyjnych umiejętności ogrodniczych z bardziej nowoczesnymi gadżetami i postępem technologicznym może pomóc w utrzymaniu się w czołówce. To może pomóc upewnić się, że Twój ogród jest najlepszy, jaki może być.

Zobacz również